Rearivew 2.5″ HD-DVR araç kamerası incelemesi

arac-kamera-an-4501-66

Rearivew 2.5″ HD-DVR araç kamerası incelemesi

Arkadaşlar bu kameranın incelemesini diğer kameralar gibi yapmayacağım. Türkiye’de satışı olan bu kamera çok fazla sorunlu olduğu için sadece bilgilendirme amaçlı incelemesini yapacağım.

[ads1]

Rearivew 2.5″ HD-DVR araç kamerası internette en uygun fiyatlı kamera gibi görünüyor. Ancak şöyle bir şey var, kamera fiyatına göre kesinlikle çöp. Türkiye’de satışı olan bu kamera, internette araç kamerası araştıranların aldığı ilk kamera olacaktır kesinlikle.

Kamera ilk başta gayet güzel çekim yapıyor ama 1-2 gün sonra kamera miyop bir insanın gördüğü gibi giderek bulanıklaşıyor. Hatta o kadar bulanıklaşıyor ki kendi aracımda test çekimi sırasında arabamı tanıyamadım. Plaka okumak bir yana kendi aracımın içini tanıyamaz oldum. Sesi açıp izlerseniz sessiz ortamda bile uğultulu çekim yaptığını duyabilirsiniz.

Kameranın teknik özelliklerinden bahsetmeyi düşünmüyor. Özellikler kesinlikle şişirilmiş ve 1080p çözünürlüğünde değil.  Kameranın diğer bir sorunu ise batarya. Bataryalar eski Nokia telefonların ölmüş bataryaları gibi görünüyor. Batarya o kadar dandik ki mini usb girişini çıkardıktan 5 sn sonra kamera kapanıyor. Bataryayı arabanın voltaj değişikliklerini tolere etsin diye koymuş olduklarını düşünüyorum.

Kamera aracımın arka camında 1 gün durduktan sonra değişim yapıp yeni kamera aldım. O kamerada 2 gün ön camda durduktan sonra LCD ekran kapağı çukurlarda gıcırdama, kendi kendine düşmeye başladı. Şişen bataryadan bahsetmeye bile gerek yok sanırım.

Fiyatına kanıp Rearivew 2.5″ HD-DVR  almayı düşünenler için üstüne 10-20 lira daha katıp ebay üzerinden daha yüksek kaliteli kamera almasını tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir