Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

Araç kamerası montajı – Videolu anlatım

Yabancı kaynaklarda gördüğümüz araç kamerası montajı videosu.  Videoda G1W model araç kamerasının orjinal çakmaklık girişine kablo lehimleyip, aracın orjinal çakmalığının arkasından güç çekiliyor.

Vag grubu bir aracınız varsa işiniz daha kolay olabilir. Bir çoğunda bagaj çakmaklığı bulunduğu için, bagaja takıp tavan plastiklerinin arasından ön cama kadar getirebilirsiniz. Eğer arkada çakmaklık yoksa ve orjinal çakmaklığın boşta durmasını, kameranın kablolarının tamamen gizlenmesini istiyorsanız bu videodaki uygulama daha iyi olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken, araç güç çıkışı 12 volt, g1w’nin güç girişi 5 volttur. Yani orjinal g1w kablosunu kesip direk araca bağlarsanız kamera yanacaktır. Aşağıdaki gibi kabloyu uzatıp, 12v güç kaynağına bağlamalısınız.

g1w çakmaklık

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

3 yorumlar

  1. Bir haftadır kurulumla ilgili döküman arıyordum baya işime yarayacak çok teşekkürler

  2. merhaba arabanın arkasına sagı ve solu gorecek sekılde 2 adet kamera takarak goruntulerı ekranda yanyana gormek mumkun mudur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir