Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

Blitz araç içi DVR kamera – Bim 08 Ocak 2016


8 Ocak 2016 tarihinde Bim’de satılacak olan Blitz araç içi DVR kamerası kamerası 37,50 TL fiyata sahip. Kamerayı satın almayı düşünenler için incelememiz aşağıdadır.

arac-kamera-an-4501-66

Blitz araç kamerası incelemesi

Arkadaşlar bu kameranın incelemesini diğer kameralar gibi yapmayacağım. Türkiye’de satışı olan bu kamera çok fazla sorunlu olduğu için sadece bilgilendirme amaçlı incelemesini yapacağım.

Blitz araç kamerası en uygun fiyatlı kamera gibi görünüyor. Ancak şöyle bir şey var, kamera fiyatına göre kesinlikle kötü.

Kamera ilk başta gayet güzel çekim yapıyor ama 1-2 gün sonra kamera miyop bir insanın gördüğü gibi giderek bulanıklaşıyor. Hatta o kadar bulanıklaşıyor ki kendi aracımda test çekimi sırasında arabamı tanıyamadım. Plaka okumak bir yana kendi aracımın içini tanıyamaz oldum.

Sesi açıp izlerseniz sessiz ortamda bile uğultulu çekim yaptığını duyabilirsiniz.

Kameranın diğer bir sorunu ise batarya. Bataryalar eski Nokia telefonların ölmüş bataryaları gibi görünüyor. Batarya o kadar kötü ki mini usb girişini çıkardıktan 5 sn sonra kamera kapanıyor. Bataryayı arabanın voltaj değişikliklerini tolere etsin diye koymuş olduklarını düşünüyorum.

Kamera aracımın arka camında 1 gün durduktan sonra değişim yapıp yeni kamera aldım. O kamerada 2 gün ön camda durduktan sonra LCD ekran kapağı çukurlarda gıcırdama, kendi kendine düşmeye başladı. Şişen bataryadan bahsetmeye bile gerek yok sanırım.

Fiyatına kanıp Blitz araç içi kamerayı almayı düşünenlere üstüne biraz daha katıp Ebay veya Gearbest gibi yurt dışı alışveriş sitelerinden daha yüksek kaliteli kamera almasını tavsiye ediyorum.

Tavsiye ettiğim araç kameraları listesi;

Popüler Araç Kameraları ve Fiyatları

Tavsiye ettiğim kameraların çekim testleri;
http://www.arac-kamera.com/populer-arac-kameralarinin-cekim-testlerimini/5527

Yurt dışından nasıl alışveriş yapılır;
http://www.arac-kamera.com/ebay-alisveris-rehberi/5542

Yurt dışı kargo sorgulaması rehberi;
http://www.arac-kamera.com/yurt-disi-kargo-takip-terimleri/802

Bu yazı tavsiye niteliğinde yazılmıştır.
Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

7 yorumlar

 1. kamerayı aldım şarj girişi ile şarj ucu farklı olduğu için şarj edilemiyor alet yuvarkal uç girişli şarj cihazı kare uç girişli böyle rezalet olamaz.

 2. A101 den 4-5 ay önce aldım, plaka okunuyor hala, görüntü net, tablosunu çıkardıktan 2 dakika sonra kapanıyor.
  Çift kameralı GPS li cihaz almayı düşünüyorum.

  • B40 modelinde harici gps, mini 08xx serisinde dahili gps, g90 modelinde dahili gps, gt680w modelinde dahili gps bulunmaktadir. Cift kamerali cihazlarin iyi cekim yapanlari 2 kamera fiyatindan fazlaya geliyor. Size tavsiyem ayri ayri kamera alarak 32+32 gb depolama alanina sahip olabilirsiniz.

  • Plaka Okur Bende 90 Tlye Şu Çift Kameralı Olanlardan Almiştim Ama Sitede Yazan Full Kayıt Özelliğini Yoktu Onamı Yanyım Yoksa Araç İle Aramda 50 ile 100 CM Varken Plaka Okuyor Onamı Yanayım Gittim İade Ettim Hemen Bu Tür Şeyler Şakaya Gelmez Adam Akıllı Birşey Almak Gerek SOnra Birisi Gelir Vurur Kaçar 100 TLlik Şeyden Dolayı 1 Milyardan Olmayın

  • A101 ve BİM de satılan kameraları almayın, dediğinizde inanmamıştım. Daha doğrusu her iki marketten birer tane aldıktan sonra araştırma gereği duydum. Söylediklerinize inanmamıştım. Kameranın biri sattığım arabada gitti, durumunu bilmiyorum. Elimdekinin görüntüsü bulanıklaştı ve ses kaydı ilk aldığımdan beri uğultulu.
   Keşke almadan önce sizi bulsaymışım.
   Şimdi sizi dinleyeceğim.
   Çift kamerayı geri park ederken arkayı görmek için istiyorum, GPS ise sürüş hızımında kayıt altında olmasını istiyorum. Hız sınırlarına uyan biriyim. Geçenlerde küçük bir kaza atlattım, en fazla 40 ile gidiyordum ama hızlı gittiğim iddia edildi.
   Şimdi bana hangi kamerayı önerirsiniz?

 3. Aynen Şu Tür Yerlerden Alınan Şeyler Fırsat Değil Ne A101 nede Bime Hiçbir Zaman Fiyat Performans Ürünü Bir Cİhaz Gelmez Arkadaşlar Paranıza Yazık Etmeyin Plaka Okumazlar İçinde Malzemenin Ne Olduğu Zaten Belirsiz Aynı Kameradan Piyasada Milyonlarca Var Ama Ne İş Yaptığı Belli Değil Birisi Vurup Kaçsa Size Plakayı Okuyamazsınız Kaldıkı Bunun Gecesi Var Gece Çamur Resminden Başka Bişey Görmezsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir