Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

Yurtdışından araç kamerası almak

ebay araç kamerası

Ebay’den araç kamerası almak

Türkiye’de satılan araç kameralarının fiyatlarının yüksek olduğunu kabul etmek lazım. Bu yüzden yurt dışına yöneliyoruz. Benim araç kamerası aldığım adres ebay.com. Sizlere Ebay’den nasıl kamera seçeceğimizi ve nasıl ödeme yapacağımı anlatacağım. Öncelikle almak istediğiniz kameraya karar verin. Ben örnek olması açısından G1W modelini sipariş vereceğim. Bu işlemler sırasında ilk önce Ebay’e üye olmanız daha sonra paypal hesabı oluşturmanız gerekiyor. Paypal hesabı olmadan ebay üzerinden alışveriş yapmayın. Paypal 45 gün boyunca size ürün konusunda garanti veren aracı bir kurumdur. Kargo elinize ulaşmazsa para iadesi alabilirsiniz.

www.ebay.com‘a giriyoruz.

ebay alışveriş rehberi
Almak istediğimiz kamerayı “car dvr kamera modeli” şeklinde aratıyoruz.
oklarla işaretlediğim buy it now ve free shipping kutucuklarını tikliyoruz.
Oklarla işaretlediğim buy it now ve free shipping kutucuklarını tikliyoruz. Bu kutucuklara tıklamanız önemli. Ücretsiz kargo olmayan ürünlerde kameradan daha fazla kargo parası ödemeniz gerekebilir yoksa.
Gözünüze çarpan ürünün satış sayfasına giriyoruz. Turuncu okla işaretlediğim yüzde işaretinin %100'e yakınlığı satıcının güvenilirliğini gösterir. Kırmızı ok bu üründen kaç adet satıldığını gösterir. Yeşil ok ise satıcının toplam yaptığı ticaret sayısını gösterir. Eğer satıcının yüzde oranı güzel ve kameradan fazlaca satmış ise kamerayı alabiliriz. Buy it now'a tıklayıp kamerayı alıyoruz.
Gözünüze çarpan ürünün satış sayfasına giriyoruz. Turuncu okla işaretlediğim yüzde işaretinin %100’e yakınlığı satıcının güvenilirliğini gösterir. Kırmızı ok bu üründen kaç adet satıldığını gösterir. Yeşil ok ise satıcının toplam yaptığı ticaret sayısını gösterir. Eğer satıcının yüzde oranı güzel ve kameradan fazlaca satmış ise kamerayı alabiliriz. Buy it now’a tıklayıp kamerayı alıyoruz.
Yeni sayfada adresimizin eksiksiz olduğunu kontrol ediyoruz. Bazı satıcılar paypal adresinizi kullanabilir bu yüzden paypal adresninde doğru olduğundan emin olun. Toplam ödenmesi gerekn tutar vs kontrol ettikten sonra continue diyoruz.
Yeni sayfada adresimizin eksiksiz olduğunu kontrol ediyoruz. Bazı satıcılar paypal adresinizi kullanabilir bu yüzden paypal adresninde doğru olduğundan emin olun. Toplam ödenmesi gerekn tutar vs kontrol ettikten sonra continue diyoruz.
Paypala giriş yapıyoruz.
Paypala giriş yapıyoruz ve ödemeyi onaylıyoruz.

İşlemimiz bu kadar. Bundan sonra eğer satıcı kamerayı takip kodlu olarak kargo gönderiyorsa, mail adresinize takip kodu gelecek. Bu kod 1 hafta kadar çalışmayabilir.  Daha sonra kodu bu adresten sorgulayarak kargonun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Not: Satıcı kargonuzu takip kodu olmadan da yollasa mail adresinize ürünün kargolandığına dair bilgi maili gelecektir. 15-30 gün arasında kargonuz gelmez ise ebay’den para iadesi bildirimi oluşturabilirsiniz.

Ebaydan Para İadesi Bildirimi Oluşturmak

Ebay.com’un sağ üst kısmında olan my ebay yazısına tıklayıp açılan sayfada para iadesi almak istediğiniz siparişin yanında aşağıdaki fotoğrafı olan More Action yazısına tıklayıp açılan meünüden I didn’t receive it‘e tıklıyoruz.

ebay para iadesi istemek

Kargo elimize ulaşmadığı için iade isteyeceksen okla işaretlediğimiz yere tıklıyoruz.

ebay para iadesi istemek

Açılan sayfada Open Request‘e tıklıyoruz.

ebay para iadesi istemek

1.seçenek para iadesi, 2.seçenek ürünün tekrar gönderilmesi içindir. Para iadesi istediğinizi varsayarak ilk kutuya tıklayıp aşağıdaki kutucuğa  I didn’t receive it yazarak Send Request’e tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. Satıcı size mesaj atacaktır ama çoğunlukla 24 saat içerisinde geri ödeme yaparlar.ebay para iadesi istemek

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

3 yorumlar

  1. ceylan öztürk

    Ebay dan para iade bildirimi nasıl oluşturuluyor. onuda anlatır mısınız ? teşekkürler

  2. Mustafa Akmaz

    90 dolara kamera buldum. Almayı düşünüyorum ama gümrüğe takılır mıı diye merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir