Gearbest’e Erişim Engeli – Nasıl Girilir?

Yasaklar ülkesi Türkiye’den dün akşam saatlerinden beri Gearbest’e erişim sağlanamıyor. Siteye girilmeye çalışıldığı zaman aşağıdaki uyarısı karşımıza çıkıyor.

NASIL GİRİLİR?

Gearbest’in android ve ios için olan uygulamalarında erişim engeli bulunmuyor. Ayrıca m.gearbest.com adresinden hem bilgisayardan hem telefondan erişilebiliyor. Alışverişlerinizi mobil sürüm üzerinden yapabilirsiniz.

GEARBEST NEDEN KAPATILDI?

Gearbest’in kapatılmasının sebebi elektronik sigara satışı yapması. Bir çok elektronik sigara satan firma varken ilk başta niye Gearbest kapatıldı bilemiyoruz. TAPDK’nın böyle bir yetkisi varsa (ki var görünüyor) yakın zamanda elektronik sigara satışı yapan tüm yurt dışı alışveriş sitelerine erişim engeli gelebilir.

GEARBEST’İN KAPANMASIYLA İLGİLİ YALAN HABER

İnternette Gearbest’in kapanmasıyla ilgili oldukça hızlı yayılan bir yalan var. “Gearbest kendisine kesilen cezayı ödemediği için kapatıldı” olarak yazıyor. Bu bilgi asılsızdır. İncelemelerim gereği her gün Gearbest temsilcileriyle görüşüyorum. Bana verdikleri bilgi “Bize hiçbir haber verilmeden aniden kapatıldı” oldu.

TEKRAR AÇILACAK MI?

Gearbest’e Türkiye’den erişimi tekrar açmak için Gearbest çalışma yürütüyor. Yakın zamanda tekrar açılacağını tahmin ediyoruz.

2 thoughts on “Gearbest’e Erişim Engeli – Nasıl Girilir?”

  1. Merhaba,

    Bir yanlışınız olmasın, ben sürekli bu siteyi takip ediyorum erişimle ilgili bir problem yaşamadım.
    İnternet sağlayıcınız ile ilgili bir durum olabilir mi?

    İyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir