Arrow
Arrow
Slider

GITup Git3 Aksiyon Kamerası – Ön Tanıtım

GITup aksiyon kameralarının Git3 serisinin yakında piyasaya çıkacağı duyuruldu. GITup’ın resmi Facebook sayfasında cihazın özellikleri hakkında bilgi verildi. Kameranız ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyatının ne kadar olacağı hakkında şuan bilgi yok.

Yapılan açıklamalara göre; GITup Git3 aksiyon kamerası, gerçek 4K görüntüye sahip olmayacak. GITup Git2‘den tanıdığımız ve birçok aksiyon ve araç kamerasının kullandığı Novatek 96660 chipsetini kullanacak. Artık yeni aksiyon kameralarında standart haline gelen GYRO (titreşim engelleyici) Git3’de de bulunacak.

Git3 aksiyon kamerası Sony’nin IMX117 serisi CMOS’la piyasaya sürülecek. Bu cmos gerçek 4K çözünürlük desteklese de chipset yüzünden gerçek 4K çekim yapılamayacak. Sanal büyütme kullanılarak görüntünün 4K’ya yükseltileceği belirtiliyor. Gerçek 4K aksiyon kamerası piyasası oldukça kızışmışken, Git3’ün gerçek 4K çözünürlüğe sahip olmaması rakipleri arasından sıyrılmasını zorlaştıracaktır.

GITup Git2’nin bize göre en büyük eksi yönü olan 1.5 inc’lik ekran artık Git3’de olmayacak. 1.5 inc’lik ekranın yerini, 2 inc’lik LCD ekran alacak. Git3’ün belkide en büyük özelliğiyse GPS’e sahip olması. GoPro Hero5’de gördüğümüz bu özellik Git3’de de karşımıza çıkıyor. Bu özellik sayesinde videoya hız ve koordinat bilgileri yazdırılabilecek.

Git3 aksiyon kameralarında görmeye alışık olmadığımız, hatta hiç görmediğimiz bir özelliğe sahip. Git3 aksiyon kamerasının 2. kamera desteği mevcut. Harici olarak bağlanan bu kamerayla görüntü kaydı yapılabilecek. Ayrıca ön ve arka kamerası arasında seçim özelliği olacak.

Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir