Arrow
Arrow
Slider
Viofo A119 GPS incelemesi

Güvenli Yurt Dışı Alışveriş Siteleri

Bilindiği üzere Türkiye’de satılan araç kameralarının performansları düşük, fiyatları yüksek olduğu için yurt dışına yönelim mevcut. İncelemelerimizin altına satın alınabilecek güvenli linkleri paylaşıyoruz. Bu linklerden ayrı olarak yurt dışından güvenli şekilde alışveriş yapabileceğiniz siteleri listeliyoruz.

Yurt dışından alışveriş yaparken paypal kullanmanız alışverişin güvenliğini arttıracaktır. Ödeme yönetemleri arasında paypal var ise öncelikli olarak paypal’ı kullanmanız tavsiye edilir. Eğer paypal ödeme seçeneği yok ise sanal kart kullanarak alışveriş yapınız.

Paypal nedir?
PayPal, internet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemidir. Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para gönderilmesini sağlar

Son ödeme ekranında takip kodlu kargo seçeneği bulunuyorsa 1-2 dolar civarında olan takip kodunu almanızı öneririm. takip kodu olmayan ürünlerin ulaşması daha uzun sürer. Ayrıca ulaşmama ihtimali de vardır.

Yurt dışı alışveriş siteleri de Türkiye’de olduğu gibi iki tiptir.

 • “Gitti gidiyor” gibi şahısların ilan açıp satış yaptığı siteler,
 • “Hepsi burada” gibi tedarikçiler üzerinden kurumsal bir firmanın ürün sattığı siteler.

Kurumsal firmalardan satın almak biraz daha güvenli olmakla birlikte, şahısların satışları daha düşük fiyatlı olabilir. Kimin dolandırıcı kimin gerçek satıcı olduğunu anlamak için her satıcının ticaret puanı vardır. Bu puan yüzde üzerinden hesaplanır %97’lik olumlu puanın üzerinde olan satıcılar güvenilirdir.

Benim sık sık alışveriş yaptığım siteler;

 • Aliexpress (Şahıs satışı)
  Satıcı ilanda takip kodu verip vermediğini belirtir. Paypal ödemesi kabul etmiyor. Sanal kart kullanılabilir.
 • Gearbest (Kurumsal satış)
  Tüm ürünler ücretsiz kargolu. Ürün fiyatına göre bazı ürünler takip kodlu. Takip kodu 1.99 dolara ödeme aşamasında eklenebiliyor. Paypal ödemesi kabul ediyor. Ürünle ilgili sıkıntı yaşanması durumlarında paypal ödeme güvencesi sunuyor. Sanal kartla da ödeme yapılabilir.
 • Ebay(Şahıs satışı)
  Satıcı takip kodu verip vermediğini belirtir. Sahte ürünlere karşı dikkatli olunması gerekir. Satıcı ticaret puanına mutlaka dikkat edilmeli. Bazı satıcılar sadece paypal ödemesi kabul ediyor. Açıklama kısmında ödeme yöntemleri yazar. Bazı satıcılarda sanal kart kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Sıkıntı çıkması veya ulaşamaması gibi durumlarda paypal ödeme güvencesi sunuyor.

Yazının devamı yakında…

Son güncellenme 05.02.2016

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

4 yorumlar

 1. Aykut Bey,
  iletişim için cep numaranızı bana ulaştırırsanız icari bazı sorularım olacak.Yardımınız için minnettar olurum.Selamlar

 2. Altay Alaminyolu

  Mrb Aykut bey.
  Sabah 09.00 akşam 18.00 e kadar yaklaşık 9-10 saat pazarlama aracına kayıt yapılabilir mi. Ve bu kayıtları ise akşamleyin başka bir depoya aktarılıp lüzumu halinde incelenecek.
  Nasıl bir sistem kurulmasını tavsiye edersiniz veya yardımcı olabilirmisiniz.
  Teşekkürler iyi akşamlar.

  • Merhaba Altay Bey,
   32 gb hafiza karti destekleyen modeller 1080p ile 4 saat kayit yapar. 720p veya 480p kayit yaparsaniz ancak 32 gb kart yeter. Sizin min 64 gb destekleyen cihaz almaniz gerekiyor. 64 gb ve ustunu destekleyen cihazlar genellikle pahali. Suan xiaomi yi car dvr modeli cikti. 64 gb micro sd kart destekliyor. Indirim kuponu ile 73 dolar civarina geliyor. Serit takip uyarisi, arac mesafe uyarisi, wifi gibi diger cihazlarda bulunmayan ozellikler standart. Chiptesi ise piyasanin en yenisi. 64 gb kart destegi olan bilinen en uygun kamera suan o. Asagiya kameranin inceleme linkini ekliyorum.
   http://www.arac-kamera.com/xiaomi-yi-1080p-wifi-arac-kamerasi/6494

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir