Arrow
Arrow
Slider
Viofo A119 GPS incelemesi

IP Kamera Rehberi – Tavsiye Ettiklerim

Son zamanlarda IP kameraların yaygınlaşmasıyla birlikte IP kamera incelemeleri ağırlık verdik. IP kamera rehberi oluşturabilecek kadar kamera incelediğimizi düşündükten sonra bu sayfayı oluşturmak istedim.

Bağlantı sorunu olmayan, kolay kurulabilen ve uygun fiyatlı cihazlar önermeye çalışacağım. Çok ucuz diye farklı markaların IP kameralarını da test ettim ancak Türkiye’den bağlantı problemleri yaşandı, kurulumları aşırı zordu vs. O yüzden sadece Sricam’in IP kameralarını bu rehbere ekleyeceğim. Sricam’in ürünlerine telefon ve bilgisayardan bağlantı sağlanabiliyor. Ayrıca bilgisayara kayıt yapması sağlanabiliyor. Kurulumu çok basit. Ürünlerin fiyatları hemen hemen aynı. Cihazı seçerken kullanacağınız yerin iç mekan veya dış mekan olması, genişlik ışık gibi faktörlere dikkat etmek gerekecek.

Araç Kamerası Rehberi
http://www.arac-kamera.com/populer-arac-kameralari-ve-fiyatlari/4672

Cihazların hangi ortam için uygun olduğunu açıklayıp inceleme linklerini altlarına ekleyeceğim.

Sp009

Bu kameranın boyutu oldukça ufak. Üzerinde az sayıda gece görüş ledi var. Açısı 70 derece. Yani çok geniş alanlarda bu kamerayla verim alamazsınız. SD karta ve bilgisayara kayıt yapabiliyor.

Satın alma linki – 27.27 dolar
http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_312963.html

İncelemesi:
http://www.arac-kamera.com/sricam-sp009-ip-kamera-detayli-incelemesi/9556

Sp009c

Bu kamera sp009 modelinin geniş açılısı. Çekim açısı, renk ve ufak görünüş farklılıkları dışında diğer kamerayla aynı özelliklere sahip. Daha geniş mekanlar için bu kamera tercih edilebilir. SD karta ve bilgisayara kayıt yapabiliyor.

Satın alma linki 24.99 dolar
https://tr.aliexpress.com/item/Sricam-ONVIF-HD-720P-Indoor-Mini-Wireless-IPCam-SP009-WIFI-Support-128GB-micro-SD-Card-H/32464305982.html

İncelemesi:
http://www.arac-kamera.com/sricam-sp009c-ip-kamera-detayli-incelemesi/10645

Sp012

Sp012 modeli sağa, sola, yukarı, aşağı döndürülebiliyor. Bu özelliği sayesinde çok geniş alanları tek kamerayla kontrol etme fırsatı oluyor. Ayrıca gece görüş ledleri sp009 ve sp009c modellerine göre daha fazla. SD karta ve bilgisayara kayıt yapabiliyor.

Satın alma linki – 31.19 dolar
http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_330677.html

İncelemesi:
http://www.arac-kamera.com/sricam-sp012-ip-kamera-incelemesi/9140

Sp013

Bu kamera tamamen metal kasaya sahip. Su geçirmez özelliği var. 36 adet gece görüş ledi sayesinde gece çekimleri muhteşem. Bahçe, dükkan önü, depo tarzı yerlerde bu kamera tercih edilebilir. Sadece bilgisayara kayıt yapabiliyor.

Satın alma linki 34.82 dolar
http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_330650.html

İncelemesi:
http://www.arac-kamera.com/sricam-sp013-ip-kamera-detayli-incelemesi/10707

Sp019

1471216092122207891 (1)

Henüz elime ulaşmayan ama önümüzdeki hafta incelemesini yapmayı planladığım Sp019 modeliyse Sp012 modeline oldukça benzer. Sp012 modeline göre geliştirilmiş görüntü kalitesi sayesinde 1080p çekim kalitesi sunuyor. Şuanda incelemesi hazır olma da daha yüksek çözünürlükte kayıt yapmak isteyenler için Sp019 modeli düşünülebilir.

Satın alma linki – 46.99 dolar

https://tr.aliexpress.com/item/Sricam-SP019-1080P-Wireless-IP-Camera-H-264-WiFi-Indoor-Security-Camera-P2P-PTZ-Support-TF/32731818765.html

İncelemesi: Hazırlanacak

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com'u oluşturdum ve 4 yıldır arac-kamera.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Addkey 4 inc modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

11 yorumlar

 1. Sitenizi yeni keşfettim. Güzel incelemeler. Birkaç aydır kamera araştırması yapıyorum. Hem araç hem ev için almayı düşünüyorum. Takıntılı olduğum için henüz karar verebilmiş değilim. Bunun birkaç sebebi var.
  Ev için beklentilerim:
  Sürekli çalışan bir bilgisayar yerine kayıt cihazına kayıt yapmak istiyorum (enerji ve gizlilik için)
  Kayıtların bulut hesabıma otomatik yüklenmesi
  Kablosuz olması
  dahili mikrofon ile ses kaydı yapması
  hareket bildirimi

  Gerekli donanımların birbirine uygun olup olmadığını bilmediğim için bilmediğim markaları seçip almak istemiyorum. Bu konularıda incelemelerinizde anlatırsanız güzel olur.

  • Sp012 veya sp009 modellerine bakmanıza öneririm. SD karta kayıt yapabiliyor. Bulut hesap kısmı oldukça zor. SD karta kayıt yapmanız daha kolay olacaktır. Diğer istediğiniz özellikler dediğim modellerde mevcut.

 2. hocam bu ucuz kameralarda motorlu olup hareketi algıladığı yere yönünü çevirebilenler var mı?

 3. merhaba Sp009 modeli kullanıyorum belirli zamanlarda kameranın saati değişiyor elektrik gidip gelmesinden olduğunu düşünüyorum bunun için bir çözüm öneriniz varmı acaba

 4. Hocam xiaomi ip kameralar hakkında ne düşünüyorsunuz. Birde görüntüleri kaydedecek bir cihaz öneriniz varmı?

 5. Aksiyon kamerası Wifi olanlar, ip kamera olarak kullanılabilinirmi acaba.

  • Hayır olmaz. IP kamera telefon – modem – kamera arasında bağlantı kurar. Aksiyon kamerası telefon – wifi arasında. Uzaktan erişim sağlamaz kameranın yanındayken wifi’den bağlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir