Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

Kayseri’de Trafik İhlaline Whatsapp Çözümü

Kayseri’de, trafik kural ihlallerine karşı vatandaşların akıllı cep telefonları üzerinden fotoğraf ve video yoluyla ihbar ve şikayette bulunabileceği yeni dönem başladı.
Kayseri Valiliği’nden yapılan açıklamada, vatandaşların da dâhil olabileceği yeni dönemle birlikte trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin, akıllı cep telefonlarında kullanılan iletişim uygulamaları üzerinden fotoğraf ve video kaydı ile ihbar hattına iletilebileceği belirtildi.
Açıklamada, “Trafikte kural ihlali yaptığı video veya fotoğraf kaydıyla tespit edilen araçların görüntülerinin, bu ihlale maruz kalan veya kural ihlali yapan sürücü ve araçları tespit eden vatandaşlar tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmesi ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin artırılması, birçok acı tecrübeler sonucu konulan trafik kurallarına uyum konusunda sorumluluk duygusuna sahip vatandaşlarımızın adeta birer fahri müfettiş gibi görev yapması amaçlanmıştır” denildi.
Vali Orhan Düzgün, uygulamaya vatandaşların desteğini beklediğini ifade ederek, şu bilgileri verdi:
“Trafik kurallarına uymayarak, trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde olumsuz ve tehlikeli davranışta bulunanların takibi ve cezalandırma çalışmaları İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yapılmaktadır. Yapılan bu çalışmalara ilave olarak trafik kurallarını ihlal edenlerin yakalanma riski duygusunu artırmak amacıyla, vatandaşlarımız tarafından, trafikte kural ihlali yaptığı video veya fotoğraf kaydıyla tespit edilen araçların görüntülerini, ihlalin yapıldığı yer ve zaman bilgileriyle birlikte WhatsApp uygulaması üzerinden 0 530 89 80 155 ve 0 532 06 80 154 nolu telefonlara iletmeleri halinde Emniyet Müdürlüğümüze bağlı Trafik Şubesi tarafından cezai işlem uygulanmak üzere gerekli değerlendirme yapılacaktır. Vatandaşlarımız evlerinden, işyerlerinden, balkonlarından veya yaya olarak yürürken şahit oldukları trafik kurallarına uymayan, kırmızı ışıkta geçen, aşırı sürat yapan, trafiği ve vatandaşlarımızın güvenliğini tehlikeye düşüren ya da aşırı gürültü yapmak suretiyle başkalarını rahatsız eden araçların görüntülerini Emniyet Müdürlüğü’ne ait söz konusu cep telefonlarına iletmeleri halinde trafik birimlerimizce gerekli değerlendirmeler yapılarak gerekiyorsa cezai işlemler uygulanacaktır.”
Vali Düzgün, akıllı iletişim uygulamaları üzerinden şikayet ve ihbar hattını amacına aykırı ya da usulsüz bir şekilde kullananlar hakkında da gerekli cezai işlemlerin uygulanacağını ifade etti.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir