İndirim kuponları

Mini 0903 Nanoq Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

Editörün değerlendirmesi

Image00018ufak

Mini 0903 modeli diğer araç kameralarına göre aşırı küçük boyutta. 1.5 inc’lik ekranı oldukça yeterli. Cihaz çok aşina olduğum novatek 96655 chipsetini kullanıyor. Bu chipset 1080p 30 FPS görüntü kalitesi sunabiliyor. 135 derecelik çekim açısına sahip. GPS modülüyle birlikte geliyor ve WIFI bağlantısını destekliyor. Novatek chipsetlerde görmeye alışkın olmadığım sürücü asistanı özelliği bu cihazda mevcut. Şerit takip ve çarpışma uyarı sistemlerine sahip.(Yeni gelen güncellemeyle bu özellik artık bu cihazda bulunmayacaktır.) Ayrıca bu cihaz çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü olan kapasitörlü bataryaya sahip (Konu devamında açıklaması mevcut.)

Gündüz Çekimi
Gece Çekimi
Gizlilik/Boyut
Malzeme Kalitesi
Fiyat/Performans
GPS performansı

KAPASİTÖRLÜ BATARYA NEDİR?

Kapasitör çok düşük enerji depolan batarya türüdür. Normal piller güneş altında şişme yapar, sürekli şarj olup şarj boşalması sonucunda ömürleri araç üzerinde kısadır. Kapasitör sürekli enerjiye ihtiyaç duyar. Enerji kesildiği anda cihaz son videoyu saklar ve cihazı kapatır. Tekrar şarja takmadan, cihazı çalıştıracak kadar enerji tutamaz. Pile göre daha uzun ömürlü ve güvenlidir. Cihazı power bank’la denedim. 20.000 mah power bankla bu cihaz 40 saat çekim yapabiliyor. Sürekli çekim yapmak isteyenler için power bank güzel bir alternatif olabilir.

CİHAZIN ARTI YÖNLERİ

Kapasitörlü bataryayla uzun ömürlü kullanım GPS desteği
Hız ve koordinatı görüntüleyebilme G-sensör
Acil durum tuşu Park modu
64 GB SD kart desteği Sürücü asistanı
Dahili ısı sensörüyle cihazın sıcaklığı takip edilebilir 135 derece çekim açısı
Hareket sensörü

CİHAZIN EKSİ YÖNLERİ

 • Park modu için extra olarak kablo almak gerekiyor.

MENÜLER, AYARLAR VE KUTU İÇERİĞİ

WIFI BAĞLANTISI NASIL YAPILIR?

Mini 0903 modeli Finalcam uygulamasını kullanarak telefonla eşleşiyor. Bağlantıyı yapmadan önce telefona aşağıdaki linklerden finalcam uygulamasını kuruyoruz. Ayardan veya cihaz üzerinde bulunan kısayol tuşuyla cihazın wifi özelliğini açıyoruz. Wifi ağlarını aratıp Miniq ağına bağlanıyoruz. Daha sonra finalcam uygulamasını açarak cihaza bağlanmış oluyoruz. Video anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Android için Finalcam
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cam.dod

IOS için Finalcam
https://itunes.apple.com/us/app/finalcam/id930036477

CİHAZIN WIFI BILGILERI
WIFI kullanıcı adı:
Miniq
WIFI şifresi: 12345678

WIFI BAĞLANTISI NE İŞE YARAR?
 Hareket sensörü açılıp kapatılabilir  WDR açılıp kapatılabilir
 Fotoğraf çözünürlüğü değiştirilebilir  Video çözünürlüğü değiştirilebilir
 Mikrofon açılıp kapatılabilir  Fotoğraf çekilebilir
 Video başlatılabilir  Wifi kullanıcı adı ve şifresi değiştirilebilir
 SD karta format atılabilir  G-sensör hassasiyeti ayarlanabilir
 Video partlarının boyutu değiştirilebilir  Fabrika ayarların döndürülebilir

GPS BAĞLANTISI

Cihazın tutucusunda dahili GPS modülü vardır. Bu modül aracın hızını ve konumunu kaydeder. Bu bilgileri isterseniz videonun üzerine yazdırabilir veya videoya gizleyip bilgisayardan izleyebilirsiniz. GPS modülü cihaz çalıştıktan sonra uyduya bağlanmaya çalışır. Yaklaşık 10-15 saniye bağlantı kurulur. Bu bağlantı için sim kart veya başka ücret gerekmez.

CİHAZIN DİĞER ÖZELLİKLERİ

HAREKET SENSÖRÜ
Kamera sürekli açık kalır, ancak sadece hareket algılanan videoları hafıza kartına kaydeder. Bu özellik hafıza kartında daha az yer kullanarak, sadece hareketli olan araç ve insanları kayıt eder.

PARK MODU
Cihazın açıklamalarından okuduğum kadarıyla çok gelişmiş bir park moduna sahip. Ancak kutu içeriğinden park moduna özel yapılmış kablosu çıkmıyor. Extra olarak satın almak gerekiyor. Şuanda sadece ebay’de satıldığı için sipariş veremedim ve bu modu inceleyemedim. Bu modu açıklayacak olursam. Normalde kamera 1080p 30 FPS kayıt yapar. Bu modda araba çalışmıyorken kamera 1080 10 fps, 1080p 5 fps, 1080p 2fps, 720p 10 fps, 720p 5 fps, 720p 2 fps seçenekleriyle kayıt yapıyor. Bu şekilde tüm geceyi çok daha az yer tutarak saklayabiliyor. Şuan için cihazın park modunu kullanamıyorum.

G-SENSÖR
Türkçe karşılığı darbe sensörü olan bu özellik, aracın darbe aldığını algıladığı videoları siz elle silene kadar silinmemesini sağlıyor.

SÜRÜCÜ ASİSTANI
Bu özellik çarpışma ve şerit takip uyarısı olarak iki tane hizmet sunuyor. Şerit takip sisteminde, aracınız şeritten kaydığı zaman uyarı vererek şeride geri girmeniz için uyarıda bulunuyor. Diğer özellik olan çarpışma uyarısı sistemiyse, öndeki araçla aranızdaki mesafe azaldığı zaman sizi uyararak yavaşlamanız için uyarı da bulunuyor.

AYARLAR VE TUŞLAR

Cihazın üzerinde çok tuş bulunmuyor. Tuşların çoğunun iki işlevi mevcut.

13621473_1736945493250070_753780320_o

 1. Cihaz kapalıyken, cihazı çalıştırır. Cihaz açıkken kısa süre basılırsa sadece ekranı kapatır. Cihaz açıkken uzun süre basılırsa cihazı kapatır.
 2. Kısa süre basılırsa video çözünürlüğü değiştirilir. Uzun süre basılırsa hareket sensörü açılır.
 3. Kısa süre basılırsa 7 numarayla gösterdiğim bilgi ledini açıp kapatmaya yarar. Uzun süre basılırsa wifi aktifleştirilir.
 4. Uzun süre basılırsa ayarlar menüsü açılır. Kısa süre basılır zoom yapar. Video sırasında uzun süre basılırsa mikrofon açılıp kapatılır.
 5. Uzun süre basılırsa fotoğraf çeker. Kısa süre basılırsa video kaydı başlatılıp durdurulur. Ayarlar menüsünde onay tuşu görevindedir.
 6. Video kaydında basılırsa zoomu geri alır. Uzun süre bir kere basılırsa fotoğraf galerisi, bir kere daha basılırsa video galerisine girer. Video sırasında uzun süre basılırsa videoyu silinmemesi için kilitler. Yani acil durum tuşu olarak kullanılır.
 7. Video kaydı durumlarını belirtmeye yaratan leddir.

KUTU İÇERİĞİ

Image00006ufakImage00008ufak

Kutu içerisinden çıkanlar;

Mini 0903 Micro USB kablosu
GPS modülü 6 adet kablo tutucu
Ekran ve lens koruyucu Yedek tutucu parçası
Araç şarjı Mikro fiber bez
Kullanma kılavuzu

FOTOĞRAFLARI

Image00013ufakImage00015ufak Image00016ufakImage00017ufak Image00018ufakImage00009ufakImage00010ufak

ÇEKİM TESTLERİ

ÖN CAM TESTLERİ
Gündüz

Gece

ARKA CAM TESTLERİ
Gündüz

SATIN ALINABİLİR GÜVENİLİR LİNKLER

Uygun fiyata ürün sattığı ve güvenilir bir firma olduğunu düşündüğüm için Gearbest’i öneriyorum. Kamera Hollanda üzerinden ortalama 15 gün içerisinde elimize ulaşıyor. Ürünle ilgili sıkıntı olması durumunda destek konusunda oldukça iyiler.
Yurt dışı kargo rehberi: http://www.arac-kamera.com/yurt-disi-kargo-takip-terimleri/802
Gearbest’ten alışveriş rehberi: http://www.arac-kamera.com/gearbestten-nasil-alisveris-yapilir/7682

MINI 0903 NANO Q – 68.24 Dolar – Ücretsiz Takip Kodlu Kargo
http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_366780.html
MINI 0903 NANO Q – UV Filtre – 6.57 dolar
http://www.gearbest.com/other-car-gadgets/pp_598307.html
Kingston 64 GB MICRO SD KART –  32.89 Dolar – Ücretsiz kargo
http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_217548.html

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com'u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda A118c modelini kullanıyorum.

85 yorumlar

 1. Türkçe dil desteği gelecek firma ile görüştüm demişler?Geldimi acaba?

  • Henüz Türkçe çevirisi yapılmadı. 15 günlük tatil sebebiyle ilgilenemedim. Şuanda sıradan incelemelere başlıyorum. Yakın zamanda Türkçe çevirisi için çalışacağım.

 2. Merhaba incelemeleriniz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler emeginize sağlık.Mini 0903 almaya karar verdim yanında hafiza kartı hariç almam gereken birşey var mı?

 3. Aykut Bey,

  Mini 0903 ile A119 modellerinin fiyatları çok yakın gözüküyor.
  A119 görece daha yeni bir model gibi ve gördüğüm kadarı ile görüş açısı ve çözünürlüğü daha iyi gibi.
  Şu aşamada ikisi arasında A119 tavsiye eder misiniz yoksa bir süre bekleyip görmek daha iyi mi olur?
  A119 ile ilgili detaylı bir inceleme planlıyor musunuz?

  • Merhaba Orhan Bey,
   Dün A119 GPS modelinin incelemesine başladım. Gece çekim kalitesi açısından Mini 0903 daha gelişmiş. A119 karanlıkta pek performans sergilemedi. Tavsiyem Mini 0903 modelinden yana olacaktır. Bu hafta sonuna kadar A119 incelemesini de yayınlamış olacağım. Kendi aracımda kullanacak olsam tercihim Mini 0903’den yana olacaktır.

   • Park modu için nasıl bi kablo alcaz.bide dikiz aynanın oraya koymaya duşunuyom.surekli çakmaklığa mi takılı kalmak zorunda.kablo kirliliği için var mi bir öneriniz.

   • 2 Ekim 2016 da favori cihazınızın a119 gps oldugunu söylemişsiniz .
    Teknoloji çok süratle degiştiginden 4,5 ay sonra,bugün içinde aynı fikirdemisiniz?

    Geniş açılı kamera kaydı görüntüsünde yakın cisimlerde balık gözü görüntüsü oluşurmu ?
    Araç kamerasında balık gözü görüntüsünü min. düzeye inmesi için cihazın ideal görüş açısı yaklaşık ne olmalıdır?

    • Merhaba Ali Bey,
     Şuan piyasada bana göre en iyi cihaz hala A119 GPS modeli. Fiyat/performans açısından en iyi cihaz budur. Diğer cihazlara göre çok daha stabil çalışan, uzun ömürlü ve güvenilir bir cihazdır. 120 derece üzerindeki tüm açılarda videonun sağ ve sol kısımlarında kayma yaşanır. A119’da plaka okunamayacak kadar bozulma yoktur. A119 GPS modelini tercih etmenizi öneririm.

 4. Mini 0903 paket içeriğinde anten göremedim sipariş ederiken antende sipariş etmemiz gerekirmi?

 5. Aykut bey, yaptığımız siparişlerin takip kodunu nasıl alıyoruz? Ben sitede aradım bulamadım. Mini 0903 siparişi vereceğim ama takip koduna takıldığım için veremedim. Mini 0903 için Toshiba 64 gb hafıza kartı siparişi vermeyi düşünüyorum. Acaba uyum sorunu yaşarmıyım?

  Motorsiklet kamerası’da almayı düşünüyorum ancak bu yönde henüz bir tavsiyeniz bizleride bu konuda aydınlatmanız mümkünmü?

 6. camerayı aldım çok teşekkür ederim güzel çekimler yapıyor.wifi güzel çalışyor.sürekli çekim yapmak cihaza zarar verir mi.bunun için aşşağıdaki powerbanki tavsiye ediyormusunuz.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  http://urun.n11.com/sarj-cihazi/xiaomi-20000-mah-tasinabilir-sarj-aleti-P98100945

  • 20000 mah power bankı ben 90 liraya satın aldım. Eğer gerçekten 20000mah’lık power banksa fiyatı iyi sayılır. Aşırı sıcaklarda sürekli çekim yapmanız sorun olabilir. Onun dışında sıkıntı olmaz.

 7. bunu cihaza takarken yuvası uyacakmi diye korkuyorum.obur tarafına mudahele edemiyoruz.çakmaklık çunku.kameraya gelen fişi kullancam heralde.power banka giren elektrik ile cameraya giren elektrik düzeyi aynımıdır.yakmasın powerbankı.

 8. Aykut bey, Mini 0903 için siz hangi marka hafıza kartı öneriyorsunuz veya kullanıyorsunuz sorunsuz olması açısından

 9. Bugün Gearbest sitesinde fiyatlar yaklaşık düne göre 2 ye katlanmış ne oldu acaba çinde enflasyonmu azdı bir bilginiz varmı

 10. Bu kamerayı gearbest üzerinden şimdi alsak gelecek olan kamerada şerit takip çarpışma sistemi olacak mı?

 11. obd ve dahili kabloyu soracaktınız? firmaya

 12. Aykut bey bilgilendirmeler icin tesekkurler, emeginize saglik. Bendeki 0903 cok fazla isik aliyor cekimde, yani exposure degeri sanki +2 +3 civarinda diyebilirim. Camdan isik parladigi icin mi dicem ama ilk aldigimda boyle degildi. Dikriniz var mi?

  • Exposure kısmından manuel olarak parlaklığı düşürerek sorunu çözebilirsiniz. Mini 903 modeli diğer kameralara göre daha parlak çekiyor. Bu özelliği gece çekimine çok büyük artı olarak dönüyorum.

 13. Aykut Bey, merhaba öncelikle faydalı bilgiler için çok teşekkürler. Ben kamerayı özellikle park modu için almayı düşünüyorum. Zira son 10 gün içinde aracıma park halindeyken 2 kez zarar verildi. Sormak istediğim akü bağlantısına ve parking mode kablosuna ihtiyaç duymadan güçlü bir powerbank ile aynı özelliği kullanabilir miyim? bilgi verme imkanınız olursa çok sevinirim.

  • Merhaba Engin Bey,
   Şuanda park modu için kablo tedarik edilemiyor. Normal şarjla park modu aktif edilemiyor. İllaki orjinal 903 hard wire kit olması gerekiyor.

 14. Aykut hocam merhaba ürün geldi fakat bazı sorularım var yardımcı olursanız cok sevinirim. Ilk sorum guncelleme ile ilgili olacak.sizce yeni yazılımı cihaza kurmalimiyim? Yeni sürümü bilgisayarima indirdim fakat nasıl cihaza kuracagimi bilmiyorum.hafıza kartına atıp denedim ama cihaz üzerinden kurulum yapacağım bir menü bulamadım. Adım adım nasıl yapacağım hakkinda yol gosterirseniz çok sevinirim.
  Diger konu ise parking mod hakkında ebayda yer alan hardwire kitin aynasından wish sitesinden 9 tl ye indirime düştüğü bir gün aldım. Suan kargoda fakat üst yorumlarda suan temin edilemiyor orjinal0903 kiti olması lazim demişsiniz. Orjinal kit olmadan benim aldığım kit parking mod için işe yaramaz mı ? Şimdiden cok teşekkürler.

  • Merhaba,
   Dosyayı karta atıp cihaza takıyorsunuz, şarja takınca otomatik olarak güncelleniyor. Hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Park modu sadece orjinal kabloyla çalışıyor. Sizin aldığınız kit büyük olasılıkla çalışmayacaktır.

 15. gearbest ten vergisiz kaç dolara kadar ürün alabilirim?

  • Diğer yorumumda da belirttiğim gibi 140 dolara kadar sorun yaşamadım. Ürünün boyutu küçük ve kutusu hafifse çok daha yüksek fiyatlı ürünlere bile gümrük vergisi çıkmıyor.

 16. Aykut bey bu cihazda kart dolduğunda üzerine yazma var mı?

 17. Aykut hocam tekrar merhaba, cihazla ilgili büyük bir sorunum oluştu. Aracım 2012 clio . araç 3 adımda çalışıyor. Kontağı birinci çevirişimde elektrik aksamını açıyor,ikinci cevirmemde bujileri ısıtıp marşı bekliyor,üçüncü cevirmede araç marş alıp çalışıyor.Fakat son cevirmede marşı alırken elektirik aksamını kesip elektriğin tüm gücünü marşa veriyor.Cihaz bağlı iken birinci cevirmede cihaz açılıyor, fakat üçüncü çevirmede elektriği kesip marşa verince cihaz kontağı kapattım sanıp cihazı kapatıyor. Araç çalışırken cihaz tekrar kapanmış oluyor. Gecikmeli kapatma özelliğini açtım oda olmadı yine kapanıyor.sanayiye gittim elektirikcilerden sigorta kutusundan elektirik çekmelerini istedim fakat kutuda aynı mantıkla çalışıyor. Sizce çözümü yok mu? Xiaomi de bu sorun olmamıştı. Mecbur şimdilik tekrar xiaomiyi taktım. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Özer Bey,
   Sigorta kutusu elektriğin gidip gelmesinden etkilenmez. En azından kendi aracımda o şekilde bağlı ve etkilenmiyor. Öncelikle sigorta kutusuna bağlantı yaptırmanızı öneririm.

   • Hocam dün Usta sigorta kutusunu açıp tek tek kontol kalemi ile kontol etti saate giden elektirik den tutup tek tek kontol etti ya elektirik devamlı geliyor yada kontak çevrildiğinde elektirik kesiyor. Olmaz deyip yolladi. Ama eve gelince aklıma şu geldi en son çare elektriği devamlı veren bir bölüm den cekip en azından merkezi kiliti kilitledigimde elektriği kessin kamera kapansin. Yada xiaomi ile yola devam edicem. Bunu boşa almış oldum. Cevaplar için teşekkür ederim hocam.

 18. aldığınız ürünlerde kargo ücreti hariç her ihtimale karşı 75 euro yu geçmemesine dikkat ediniz. vergi ödemek durumunda kalabilirsiniz!

 19. Merhaba Aykut Bey,
  İncelemeleriniz için teşekkürler tekrardan.
  Mini 0903 için mevcut indirim kodu için suresi geçmiş diyor. Güncel başka kod mevcut mudur?

 20. Mustafa bilal

  Merhabalar bu üründen elinizde mevcut mu?? Ve ben araç içi kamera almak istiyorum gece ve gündüz net kayıt yapan hemde park halinde kayıt yapan bir kamera almak istiyorum bana tavsiye olarak ne sunarsiniz?

  • Merhaba Mustafa Bey,
   Ben arac kamerasi satisi yapmiyorum. Sadece inceledigim urunleri satiyorum. Incelemesini yaptigim urun inceleme ertesi hemen satildi. Mini 0903 modelinin gece cekimi cok iyi. Time lapse ozelligiyle gece cekimi yaparak tum geceyi hizlandirilmis video seklinde kayit edebilirsiniz. Ancak soyle bir sorun var. Gece kayit yapmak icin mutlaka surekli guc kaynagina bagli olmak zorundadir. Montaj konusunda videolu olarak anlattigim sekilde sigorta kutusundan baglanti alarak/aldirarak surekli cekim yapabilirsiniz.

   • Mustafa bilal

    Şuan için a119 Hyundai ve bu mini0903 modelleri arasında gidip gidip geliyorum bir türlü karar veremedim

    • Dusundugunuz 3 cihaz arasindan tavsiyem a119 gps modeli olacaktir. Suanda kacmayacak bir kampanya mevcut gps modelinde. 79.99 dolara dusuyor kuponla. A119’un yazilim destegi cok guzel. Cihazi surekli guncelliyorlar. Tekrar test etmek icin a119 gps modeli satin aldim. Gece cekimiyle ilgili guzel gelismeler olmus. A119 incelemesi icerisine videolu anlatim hazirlayip koydum hatta dun. Surucu asistani ozelligi, guzel gizlenmesi ve yazilim destegiyle birlikte onerim a119 gps olacaktir. A119 incelemesinin en altinda 79.99 dolara dusuren indirim kodu ve satin alma linkleri mevcuttur.

     • Mustafa bilal

      2saattir sitenizde inceliyorumda birinde wifi var birinde yok birinin gece kamerası mükemmel birinin orta düzey inanin aşırı kararsızim kesin ve net tavsiyeniz nedir kullanmış biri olarak?

     • Wifi arac kamerasinda olmasa da olur diye dusunuyorum. 3 dakikalik videolarin 300 mb’dan daha buyuk oldugu dusunulurse cok artisi olmuyor. Wifi uzerinden video aktarmak cok hizli olmayacagi icin karti alip kopyalamak daha kolayiniza gelecektir. A119 gps modeli uzun yillar sorunsuz kullanabileceginiz gunduz, gece cekimi iyi, yuksek cozunurluklu (2k) kayit yapabileceginiz ve 128 gb micro sd kart destegiyle diger cihazlara gore daha uzun kayit saklayabileceginiz guvenilir bir cihazdir. Normalde ayni cihazdan 2 defa satin almam. A119 gozumde degerli oldugu icin guncellemelerini takip ettigim nadir cihazlardandir. Sizin cihazi aldiktan sonra tek yapmaniz gereken sigorta kutusu baglantisi yaptirarak 24 saat enerji vermek olacaktir. Yalniz bu konuda da uyarida bulunayim; Aracinizi her gun kullaniyorsaniz sizi etkilemeyecektir ancak araci haftada 1 defa kullanan biriyseniz akuyle problem yasarsiniz. Saglam bir akuyle max 4 gun verimli sekilde kayit tutarsiniz, 5.gunde araciniz calismayacaktir. Dedigim gibi her gun kullaniyor veya 2-3 gunde bir kullaniyorsaniz bundan etkilenmeyeceksinizdir.

 21. Mustafa Bilal

  9ağustos ta mini0903 modelini öneririm demişssiniz. acayip kararsız kaldım o yüzden size tekrar danışayım dedim. wifi dediğiniz gibi aşırı sorun değil en önemli gece ve gündüz güzel kayıt yapan vede ufak süreli (1 2 saatlik) şehir içinde park hallerinde kayıt yapan bir cihaz önemli.

  • Teknoloji her gun degisiyor. Iki tarih arasindaki degiskenleri ve geri donusleri goz onune alinca;

   9 Agustos’da;
   Mini 0903 modeli 68 dolara satiliyordu. Surucu asistani ozelligine sahipti.

   A119 gps modeli 89 dolara satiyordu. Yazilimsal eksiklikleri mevcuttu. Gece cekimi cok iyi degildi.

   Bu mesaji yazdigim 2 Ekim’de;

   A119 gps modeli 79 dolara satiliyor. Yazilim eksikleri duzeltilmis. Gece cekimiyle ilgili ciddi anlamda calisma yapilmis ve suanda gayet iyi.

   Mini 0903 modeli 75 dolara satiliyor. Surucu asistani ozelligi kaldirildi. Yazilimsal sorundan kaynakli olarak wifi ozelligiyle ilgili olumsuz geri donus aldim.

   Iki tarihi kiyaslayacak olursak agustos ayindayken mini 0903 fiyat/performans acisindan daha uygun bir cihazken, bugun a119 gps modeli cok daha iyi bir tercih.

 22. Motosiklette kullanıma uygun mudur ? Su geçirme durumu nedir ? Bi şekilde cam arkasına koyup su girişleri yalıtılabilir mi? Teşekkürler

  • Motorda arac kamerasi kullanmaniz uygun olmaz. Aksiyon kamerasi sizin icin daha uygun olacaktir. Tirresim engelleyici olan aksiyon kameralarina yonelmeniz daha temiz goruntu kaydi almanizi saglayacaktir. Ucuzdan pahaliya dogru f68 4k, sjcam m20, sjcam sj5000x modellerine bakabilirsiniz. Bu modellerin incelemelerine sitenin sagindaki menuden ulasabilirsiniz.

 23. Aykut bey size bir sorum var. Çok inceleme ve video izlemesi yaptım ama kararsız kaldım.
  Sizce A119 mu almalıyım yoksa Mini 0903 mü? Veya bu fiyat aralığında bir başka araç kamerası

  • Merhaba Oğuzhan Bey, yaklasik 1 ay once kadar bu konu altinda yorumlarda bu konuyu cok genis sekilde anlattim. Oradan faydalanabilirsiniz. Benim tercihim a119 gps modelinden yana olacaktir. Hazir indirimi varken kacirmayi 🙂

 24. Merhaba, sadece Gearbest üzerinden mi alabiliyoruz ürünü?

 25. Aykut hocam uzun süredir takip ediyorum kamera almasam bile yazılarınız incelemerinizi takip ediyordum. Ancak şuan almaya karar verdim. Şuan yaptığınız incelemelerde Performans olarak en mantıklısı a119 gps li geldi bana. Bundan almak istiyorum bugünde “black friday” en uygun ve güvenilir nereden alabilirim yardımcı olur musunuz ?

 26. mini 0903 arac kamarasi aldim park modu kablosu yaninda geldi kabloyu sigorta kutusuna bagladim ama park moduna bi turlu geçmiyor kablo baglantu konusunda yardumci olurmusunuz teşekkür ediyorum

  • Merhaba Ali Bey, Kırmızı ve sarı kabloların ikisi de artıya bağlanır. Bu kablolardan yanlış hatırlamıyorsam sarı olanı sadece kontak açıkken enerji gelen yere, kırmızı sürekli enerji gelen yere, siyah şaseye bağlanmalıdır.

 27. Sevgili Aykut incelemen için teşekkürler. Kısa bir bilgi aktarması yapayım forumda da yapmıştım.

  Mini0903 ve Mini0903Plus modelleri var.

  Mini 0903 Novatek işlemci ve wifi modeli
  Mini 0903 Ambarella işlemci, wifi yok ve 2K çekim var.

  Devamını dilerim.

 28. muhammet altuntaş

  merhaba mini 0903 nanoq araç kamerasını gearbest’den satın aldım ve kullanmaya başladım. kamera FW20160905v2,3yazılımı ile gelmişti ve gps simgesi ekranda gözüküp gps doğru bir şekilde çalışmaktaydı. fakat hareket sensöründe firmware sorunu olduğunu düşünerek http://nanodashcam.com sitesinden yazılım güncellemesi yaptım ve yaptım yapalı gps simgesi ekranda yok oldu geri getiremiyorum.GPS çalışmıyor hız hep 0 gözüküyor. biraz araştırdım üründe yüklü olarak gelen FW20160905v2,3 yazılımını hiçbir yerde bulamadım. sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir