Arrow
Arrow
Slider
Viofo A119 GPS incelemesi

Mobius araç kamerası incelemesi (mini kamera)

mobius

Mobius araç kamerası incelemesi (mini kamera)

Mobius araç kamerası Çinli bir firmanın ürettiği çok popüler bir anahtarlık kamera.

Çekim kalitesi gece ve gündüz çok iyi. 1080p 30fps ve 720p 60fps ile oldukça iyi.  87 derecelik kamera açısı araç kamerası olarak kullanmak için biraz zayıf kalıyor.Ancak kamera için ekstra olarak lens alıp çekim alanını genişletebilirsiniz.

 

69 dolarlık fiyatına göre rakiplerine göre çok üstün gece çekimine sahip. Kameranın g-sensörü, gps’i ve ekranı bulunmuyor. Boyutları oldukça ufak.(61x345x18) Uzaktan kumandalı araçlar için aksiyon kamerası olarak kullanılabilecek boyutlara sahip ve bu amaçla kullananlar arasında oldukça popüler.

Novatek nt96650 chipseti oldukça iyi. 3.5mp kameraya sahip.

kamerafiyati

Kamerayı 68,99 dolara alabilirsiniz.

sorunlari

GPS’i engellemesi

Kamera oluşturduğu manyetik alan yüzünden aracınızda bulunan navigasyon benzeri ürünlerin gps bulmasını engelliyor. Bunun için ürünü aşağıda olduğu gibi kaplayabilirsiniz.

gps engeli mobius

GPS engelini bir kullanıcı video ile kayıt altına almış.

Aşırı ısınma sorunu

Kullanıcı yorumlarına göre kameranın 70 dereceye kadar ısındığı ortaya çıkmış. Güneş ışığı altında kalan bu kameraya yalıtım yapmak gerekebiliyor.

araç kamerası fotoğrafları

1 2

3

cekimtesti

GUNDUZ

GECE

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir