Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

Popüler Araç Kameraları ve Fiyatları – En İyi Araç Kameraları

Image00003u

Bu konu 5 KASIM 2017 tarihinde güncellenmiştir.

ARAÇ KAMERASI NE İŞE YARAR?

Bu sayfa araç kamerasında hakkında hiç bilgisi olmayanlar için hazırlanmıştır. Anlatımın içerisinde geçen araç kameralarının inceleme linkleri yazının sonunda mevcuttur. Aşırı şekilde detaylara girmeden kameranın kullanım amacı ve özelliklerini anlatmaya çalışacağım. Araç kameraları aracın önünü, arkası veya içerisi sesli olarak videoya kaydeden cihazdır. Dahili hafızaları yoktur, kaydı sd karta veya micro sd karta yaparlar. Kayıt saklama kapasiteleri destekledikleri maximum kart kapasitesi ve yaptıkları kaydın çözünürlüğüne göre değişkenlik gösterir. Enerjiyi araç çakmaklığından alır. Araba çalıştırıldığı zaman kayda başlar, araba kapatıldığı zaman kaydı durdurur. Sürekli kayıt yapmak için kameranın aparatlarıyla oynamak gerekir. 24 saat kayıt yapabilen fabrikasyon kamera yoktur. En çok tercih edilen araç kameraları genellikle ön camdan dışarıyı çekenlerden. Hem hesaplı oluşları hem de çift kameralı modellere göre çok daha yüksek netlikte kayıt yapmaları yüzünden tercih edilir.

Araç kamerası piyasası oldukça değişkendir. Yüzlerce farklı marka ve model mevcuttur. Seçim yapması oldukça zordur. Ben testlerini yapmadığım cihazları başkalarına da önermiyorum. Bu sayfada önereceğim tüm cihazlar incelemesi yaptığım cihazlardır. 2014 yılının en popüler araç kamerası G1W modeliyken artık neredeyse hiç satılmayan bir cihaz geldi. 2015 yılında piyasaya çıkan A118c modeli, G1W araç kamerasının önünü kesmiş oldu. 2016 yılına gelindiğinde A119 modeli piyasaya çıktı. Bu cihaz A118c modelinin gelişmişidir.

2017 yılında en fazla tercih edilen araç kamerası A119 modelinin GPS opsiyonlu olanıdır. Ortalama 70 dolarlık fiyatı olan bu cihaz 2K çekim kalitesine, oldukça iyi gece çekim kalitesine, hareketli lense, aracın hız ve koordinat bilgilerini videoya ekleyen GPS modülüne sahiptir. A119 GPS modeli anlattığım sebeplerden dolayı şuan en çok tercih edilen modeldir. Eğer bütçenizi aşmıyorsa hiç araştırma bile yapmadan almanız gereken A119 GPS modelidir. Eğer A119 GPS modeli bütçenizi aşıyorsa A118c modelini tercih edebilirsiniz. A119’la gündüz farkı neredeyse yok denecek kadar az olmasına rağmen, gece çekiminde A119 modeli çok daha başarılıdır.

24 SAAT KAYIT YAPMAK İÇİN
Eğer araç kamerası 24 saat çekim yapabileceği şekilde bağlanırsa, park halinde araca vurup kaçanların plaka ve araç bilgilerini içeren videoya sahip olabilirsiniz. 24 saat kayıt yapmak için OBDII şarj kitini kullanabilirsiniz. OBDII şarj kiti incelemesi: http://www.arac-kamera.com/obd-ii-arac-sarji-24-saat-kayit-yapmak/12339

HANGİ KAMERAYI ALMALIYIM?

Araç kamerası tavsiyelerim kişinin isteğine ve kullanım amacına göre çeşitlilik göstermektedir. Araç kameralarının wifi, gps, g-sensör, park modu, geniş açı, yüksek hafıza gibi bir çok değişken özellik bulunmaktadır. Alıp pişman olmayacağınız kameraları aşağıya tabloyla listeledim. Benim şuan ki favori kameram A119 GPS modeli. Eğer A119 GPS modeli bütçenizi aşıyorsa, A118 modelini tercih edebilirsiniz. İncelemelerini okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorularınız varsa yorumlardan sorularınızı sorabilirsiniz.

Kendi aracımda çift kameralı sony sensörlü AddKey 4 inc modelini kullanmaktayım. Dışarıdan fark edilebilirliği az ve 160 derece çekim açısına sahip olduğu için bu modeli tercih ediyorum.
http://www.arac-kamera.com/addkey-4-inc-cift-kamerali-arac-kamerasi-detayli-incelemesi/13255

Bu sitede araç kamerası satışı yapılmamaktadır. İnceleme ve testlerini yaptığımız kameraları satın alabileceğiniz güvenli linkleri paylaşıyoruz. Aşağıdaki listedeki tüm kameralar güvenilir satıcı/firma linkleridir.

KARŞILAŞTIRMA ve GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Eğer incelemeleri okuyacak ve kamera araştıracak zamanınız yoksa önereceğim cihaz kesinlikle A119 GPS modelidir. 2016 yazının başında çıkan bu model, geliştirme için düzenli olarak yazılım güncellemesi almaktadır. Şuan alınabilir en sorunsuz ve iyi gizlenebilir araç kamerası A119 GPS modelidir. A119 incelemesi, indirim kuponları ve satın alma linkleri için; http://www.arac-kamera.com/a119-arac-kamerasi-detayli-incelemesi/10013

1

G1W – CB – Uygun fiyatlı
2015 yılının en popüler araç kamerası G1W hala güncel sayılabilecek novatek 96650 chipsete sahiptir. 64 GB micro SD kart destekler. 120 derecelik çekim açısı vardır. Kapasitörlü bataryaya sahiptir. Cihazın ömrü oldukça uzundur.

G1W – CB araç kamerası incelemesi 
http://www.arac-kamera.com/g1w-detayli-arac-kamerasi-incelemesi/8

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKİ
G1W – CB araç kamerası 42.87 dolar + 2.99 dolar takip kodlu kargo ücreti
“TRGB101312” indirim koduyla 26.99 dolara satın alabilirsiniz.
https://m.gearbest.com/car-dvr/pp_196898.html

2

Viofo A118c – GPS, İyi saklanabilir, Uygun fiyat
Viofo’nun en uygun fiyatlı araç kamerası 2016 yılının en popüler araç kamerasıydı. G1W’nin de kullandığı Novatek 96650 chipsetini kullanıyor. Kameraya GPS eklenebiliyor. 170 derecelik çekim açısı var. Kapasitörlü bataryaya sahip.

Viofo A118c araç kamerası incelemesi
http://www.arac-kamera.com/b40-arac-kamerasi-incelemesi/139

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKİ
Viofo A118c araç kamerası 57.99 dolar ücretsiz takip kodlu kargo
https://www.zapals.com/viofo-a118c-1-5-inch-lcd-1080p-car-dash-camera-motion-detection.html

GPS modülü – 6.87 dolar ücretsiz takip kodlu kargo
https://tr.aliexpress.com/item/GPS-Module-for-Car-DVR-GPS-Log-Recording-Tracking-Antenna-Accessory-for-VIOFO-A118-for-A118C/32789575309.html

3

B40D – GPS, İyi saklanabilir, Çift kamera
2016 yılında oldukça popüler olan A118c modelinin çift kameralı modeli olarak adlandırabilirim. Arka kamerası da mevcut. Novatek 96655 chipsetini kullanıyor.. A118c’de de olduğu gibi kameraya GPS eklenebiliyor. 170 derecelik çekim açısı var. Kapasitörlü bataryaya sahip.

B40D araç kamerası incelemesi
http://www.arac-kamera.com/b40-arac-kamerasi-incelemesi/139

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKİ
B40D araç kamerası 52.93 dolar ücretsiz takip kodlu kargo
https://m.gearbest.com/car-dvr/pp_391603.html

GPS modülü – 6.87 dolar ücretsiz takip kodlu kargo
https://tr.aliexpress.com/item/GPS-Module-for-Car-DVR-GPS-Log-Recording-Tracking-Antenna-Accessory-for-VIOFO-A118-for-A118C/32789575309.html

4 Viofo A119 – GPS, İyi saklanabilir, 2K görüntü kalitesi, Sürücü asistanı
Viofo’nun 2016 yılında çıkardığı ve şuan en çok tercih edilen araç kamerası olan A119 GPS modeli 2K çekim kalitesine sahip. Üstteki kameralara göre çok daha güçlü olan Novatek 96660 chipsetini kullanıyor. Sürücü asistanı özelliği mevcut. Park modu sayesinde alandan tasarruf sağlayarak park halinde de çekim yapabiliyor. GPS’le birlikte satın alınabiliyor. Video kaydına hız ve koordinat bilgilerini yazabiliyor. Kapasitörlü bataryaya sahip.

Viofo A119 GPS araç kamerası incelemesi
http://www.arac-kamera.com/a119-arac-kamerasi-detayli-incelemesi/10013

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKİ
Viofo A119 GPS araç kamerası 78.99 dolar – Ücretsiz takip kodlu kargo
https://www.zapals.com/viofo-a119-1440p-car-dash-camera-64gb-micro-sd-card-with-gps-module.html

5 Viofo A119S – GPS, İyi saklanabilir, Daha iyi gece çekim kalitesi, Sürücü asistanı
Viofo’nun 2017 yılında çıkardığı ve şuan en çok tercih edilen araç kameralarından olan A119S GPS modeli 1080p 60 FPS çekim kalitesine sahip. Üstteki kameralara göre çok daha güçlü olan Novatek 96660 chipsetini kullanıyor. Sürücü asistanı özelliği mevcut. Park modu sayesinde alandan tasarruf sağlayarak park halinde de çekim yapabiliyor. GPS’le birlikte satın alınabiliyor. Video kaydına hız ve koordinat bilgilerini yazabiliyor. Kapasitörlü bataryaya sahip.

Viofo A119S GPS araç kamerası incelemesi
http://www.arac-kamera.com/viofo-a119s-a119s-gps-arac-kamerasi-detayli-incelemesi/13047

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKİ

Viofo A119S GPS araç kamerası 92.99 dolar ücretsiz takip kodlu kargo
https://www.zapals.com/viofo-a119s-1080p-fhd-car-dash-cam-sony-exmor-imx291-with-gps-mount.html

Yukarıdaki kameralarda bulunan özellikler ve açıklamaları;

Döngüsel Kayıt
Araç kameraları hafıza kartlarına döngü şeklinde kayıt yapar. Hafıza kartını elle boşaltmaya gerek yoktur. Kart doldukça eski kayıtlar silinir, yeni kayıtlar karta yazılır.
Park Modu
Park modu yukarıdaki liste Viofo A119 ve A119s modellerinde bulunmaktadır. Park modundan kısaca bahsedecek olursak; öncelikle kameraya sürekli enerji vermek gerekir. Bunun için OBDII şarj kiti kullanmalısınız. Buraya tıklayarak OBDII şarj kitini inceleyebilirsiniz. Park modunu çalıştırınca; kamera hareket algıladığı zamanlarda normal hızda kayıt yapar, hareket algılamadığı zamanlarda hızlandırılmış video şeklinde kayıt yapar. Bu şekilde kayıt yapması hafıza kartında daha fazla görüntü saklanmasını sağlar. Yani yerden tasarruf yapar.
HDR
HDR (veya WDR) ışık parlamalarını engellemeye  yarar. Daha temiz görüntü için HDR olmazsa olmazdır. HDR özelliği bulunmayan araç kamerası yok denecek kadar azdır.
G-sensör
Türkçe karşılığı darbe sensörüdür. Kaza anında darbeyi algılar ve videoyu silinmeyeceği şekilde, ayrı bir klasöre taşır. Darba algılanan video elle silinmediği sürece kartta kalır.
GPS
Yukarıdaki listede olan G1W dışında diğer kameralarda GPS desteği bulunmaktadır. GPS kameranın hız ve koordinat bilgilerini videoya eklemeye yarar. Bazı araç kameraları video üzerinde gösterir, bazıları video içine gizler bilgisayardan programla açılabilir.
Batarya
Araç kameralarında 2 tip batarya vardır. İlki standart pil, ikincisi kapasitördür. Standart piller güneş altında şişme yapar ve belli bir dolma/boşalma ömrü vardır. Sıcak bir şekilde, güneş altında kullanılan kamera ömrünü kısa sürede tamamlar. Kapasitör çok daha güvenli ve uzun ömürlüdür. Şuana kadar kapasitörün ömrünü doldurabilen birini duymadım. Pile göre çok az enerji tutar. Güç kesildikten sonra son videoyu kaydedecek kadar güç tutar ve hemen kapanır. Tekrar enerji verilmeden çalıştırılamaz.
Şerit Takip Uyarısı
Kamera şeritleri algılayarak şeritten kayma durumlarında görsel ve sesli uyarı verir. Kirli şeritlerde veya şerit bulunmayan yollarda bu özellik çalışmaz. Cihaz ayarlarından açılıp kapatılabilir.
Çarpışma Uyarısı
Öndeki araçla kamera arasındaki mesafe tehlikeli şekilde azaldığı zaman kamera görsel ve sesli uyarı verir. Cihaz ayarlarından açılıp kapatılabilir.
Acil Durum Tuşu
Cihaz üzerinde bulunan bir tuşla videoyu silinmeyeceği şekilde başka klasöre kopyalamaya yarar. Trafikte başınıza gelenleri içeren ve silinmesini istemediniz videoları bu tuş yardımıyla kopyalabilir ve saklayabilirsiniz.

Size yardımı olacağını düşündüğüm diğer sayfalar;

Gearbest’den nasıl alışveriş yapılır?
http://www.arac-kamera.com/gearbestten-nasil-alisveris-yapilir/7682

Aliexpress’den nasıl alışveriş yapılır?
http://www.arac-kamera.com/aliexpress-alisveris-rehberi-nasil-alinir/12069

Kargo takip rehberi
http://www.arac-kamera.com/yurt-disi-kargo-takip-terimleri/802

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

220 yorumlar

  • İkisi de aynı üründür. Farklı üreticilerin cihazlarıdır. Aralarında kalite farkı yoktur. İki cihazın yazılımı da birbirine uymaktadır. Ucuz olanı tercih edip, Viofo markasının yazılımını kullanarak daha iyi verim alabilirsiniz. A118c incelemesinden Viofo güncelleştirmesine ulaşabilirsiniz.

 1. merhaba,

  yurtiçinde bulunan markalardan tavsiyeniz varmıdır

  iyi çalışmalar

 2. evet haklısınız derine indikce klasik ithalatcı oyunları belli oluyor yazık…

  işe yarar bir ürün buldum GNet GI500 özellikleri iyi araştırmaya devam

  teşekkürler, iyi çalışmalar

 3. Vantuzlu ayağı olmayan viofon A119 cihazının, araç camın ne şekilde monte edildiğini açıklayabilir misiniz?

 4. Yapışkan aparat tak çıkar fonksiyonuna uygun mudur?

 5. Merhabalar Aykut bey. A118 araç kamerasını oto elektrikçi ye götürdüm. Sürekli çekim yapılması için sigortadan bağlanmasını istedim. O da kabloyla direkt bağlantı yaptı. Kamera önce çalıştı. Sonra bir daha çalışmadı. Power lambası yanmıyor. Sıkıntı nedir acaba???

  • Merhaba Nevzat Bey,
   Kamerayi adaptorunden kesip mi bagladilar?

   • Evet Aykut bey. Adaptörden kabloyu kesip bağlamak istedi. İlk başta çalıştı. Kabloları sıkıp tekrar deneyince çalışmadı. Araştırmalarım sonucunda kameraya fazla akım verildiğini öğrendim. Adaptör kesildiği için de kamerayı kendi adaptörü ile deneyemedim. Acaba kamerayı kurtarabilir miyiz?

 6. Merhaba aykut bey benim sorum önerdiğiniz kameralara ikinci kamera ekleme yani çift yönlü Yapılıyor mu. Birde hem çift yönlü hem wifi vb gibi özelliklerin bir arada olduğu kamera yokmu önerebileceğiniz. Teşekkürler

 7. Slm aracım park halindeyken çizilmelere karşı sağ sol ön arka araç dışını kayıt yapan araç kamerası kullanmak istiyorum ne önerirsiniz bana

 8. merhaba üstad,
  benim citroen c4 picasso 2016 aracım var, ön park sensörü yok eski reno scenic 2013 de vardı. şimdi alışkanlık olduğundan ön yanaşmalarım sorunlu eşimde kullanmak istiyor arabayı ama bu da onu olumsuz etkiliyor.
  bunu niçin yazdım: kapasitörlü-ön cama monte ettiğimde görsel olarak izleyebileceğimiz, küçük ve gizli olmayan, ön kamerası hariç geri kamera girişi olsa bile ben ona piyasada satılan ön tampon kamerası var(kablolardan birini kırmızı vs. keserek ya da çentik çekilerek ister ön düz görüntü istenirse arka görüş kamerası olarak kullanılan bir lens) örnek: addkey4 (bu kapasitörlü olsa iyi idi) gibi bir modeli aldım ve bahsettiğim ön-arka seçenekli lensi aldım ve ön tampon ızgarasına monte ettim. onu da geri kamera girişine taktım.
  bu durumda yazılım sorunu olmadan öndeki ızgarada ki lensten kameraya görüntü gelir mi, yani geri kamerası yerine benim kullanacağım lens uyum sağlar mı

  bu duruma uygun kapasitörlü-ekran inç durumu orta-büyük bir kamera öneriniz var mı
  ya da bahsettiğim yöntem uygun olur mu
  olursa önerilerinizi bekliyorum.
  teşekkürler

 9. merhaba aykut bey ;
  aracım ıcın cizme ve darbelere karsı cift kameralı almak istiyorum aracınızda kullandıgınız ADDKEY 4 inc ı tavsiye ediyor musunuz?arka kamera kaltes daha ıyı olan bir urun yok mu?

 10. Aykut bey, 2016 Ekim ayında GearBest’ten DOME GS98C araç kamerası satın aldım, Aralık 2016’da teslim aldım, Mayıs ayı başlarında arızalandı, artık kartı dolunca silmiyor, kart dolu diyor, bugünde ekranına görüntü hiç gelmiyor, yapılacak birşey yok mu acaba, bunun için rahatsız etmiş bulundum, bilgilendirirseniz sevinirim. Şayet çözümü yoksa tavsiyenize uyarak A119 kamera alacam, şuan bunun indirim kuponu varmı, GearBest’ten almayı düşünüyorum, ne dersiniz, daha iyi bir öneriniz var mı? Saygılarımla

 11. Merhaba aykut bey.sorulara verdiginiz içten cevaplar için teşekkürler.benim sorum çift kameralı sistemde a118c den 2 adetmi satın almalıyız.yoksa ikili kameralarda bir kutudan iki tanemi çıkıyor..iki kamerayada ayrı ayrı hafıza kartımı takıyoruz.birde a119 un iki kameralı modeli varmı.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • A118c tek kameralı bir cihazdır. Extra kamera bağlanamaz. Arka kamerası olan B40d modelidir. Kutu içeriğinde arka kamera da mevcuttur. A119’un çift kameralı modeli mevcut değil.

 12. merhaba üstad,
  yukarıda yazdığım msj cevap alamadım. konu uzun ve anlaşılmaz olmuş olabilir.

  addkey-4-inc-cift-kamera gibi(kapasitörlü) bir ürün alıp,
  http://www.navigold.com/detay/navigold-621-kelebek-tampon.html
  bu tür bir lens takmak istiyorum.
  lens açıklamasında ön tampon-önplakalık takıp düz görüntü alınabilir.
  ama bütün mesele addkey gibi çift kameralı sistemde yazılım sorun çıkartır mı
  addkey aldığımızı varsayalım yukarıda ki lensi öne monte edip addkeye girişe takdığımda normal görüntü alabilir miyim

  bu tür test yapmamış olabilirsiniz ama tecrübenize dayanarak bir bilgi sunabilirsiniz.
  addkey türü kapasitörlü bir ürün öneriniz olursa memnun olurum.
  teşekürler

 13. Öncelikle şunu söyliyeyim
  -Hay Allah senden razı olsun..
  Şimdi konuya geçelim,çok teşekkürler verdiğin bilgiler için bizleri aydınlattın,sağol varol..
  Benim en çok öğrenmek istediğim konu arabayı park edip kapatıp gittiğimizde
  kameranın hareket sensörlü olup sadece hareket algıladığında kayıt edip daha sonra
  durmasıdır.Böylece hem dahili pilini bitirmeuecek hem de arabadan elektrik çekmek zorunda kalmayacaktır.
  Böyle bir ürün mümkün mü? dahili pili de olan bir ürün…

  • Hareket sensoru enerji tasarrufu saglamaz. Hareket sensorunun mantigi; kamera surekli aciktir ve surekli goruntuyu analiz eder. Bu goruntuleri karta kayit etmez. Hareket algiladigi zaman goruntuyu kayit eder. Hareket olmayan goruntuleri pas gecerek kayit etmez. Yani kamera enerji tasarrufunda degil, alan tasarrufundadir.

 14. Cevaplar için teşekkürler,ben de Toyota CHR Hybrid sahibiyim ve bu araç için ilginiz varsa yazdığım yorumları okuyabilirsiniz.
  https://forum.donanimhaber.com/toyota-chr-hybrid-aracim-hakkinda-kullanici-yorumum–124627646
  https://forum.donanimhaber.com/toyota-chr-hybrid-aracim-hakkinda-kullanici-yorumum–124627646

  Hybrid sürüşü göstermek için hem yol maerası hem de aracın içine dashborada doğru kamera yerleştirecektim ama addkey’in arka kamerasını belki bu iş iin kullanırım.
  SON olarak Addkey mi, A119 mu önerirsiniz?

 15. Aykut bey para sorun değil A119 mu add key mi ?

 16. b40c tavsiye edeceğiniz bir ürünmüdür.

 17. Merhabalar;

  Araç kamerası almak istiyorum ama ne alacağıma karar veremedim.istediğim yüksek çözünürlük, yüksek kapasite kayıt yapsın vs.Aşağıda belirttiğim ürünler arasında hangisini ve neden tercih yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

  1. xiaomi mijia

  2. mini 0903

  3.VIOFO A119

  4.bunlar dışında tavsiyesi olan?

 18. smarnoo s1 ön ve arka kameralı bir model var.Bu ürün hakkında görüşleriniz nedir acaba ?

  link: i http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_618259.html

 19. hem araç hemde aksiyon camerası olarak tavsiyeniz varmı tuzlu suya (deniz suyu) dayanıklı? fiyat olarak 600 tl civarı?

 20. Aykut Bey,
  Selamlar, Aliexpress’ten GPS modülü ile birlikte A119S modeli sipariş ettim Bedeli 120 USD. Kargo takibinde 2 gündür Arrived at destination country ve held by custom ibaresi görüyorum. Türkiye’ye ulaşmış ve gümrükte.

  Bu ibarenin cihazın alıkonduğu anlamına gelmeyeceğinin, bir süer sonra cihazın bana ulaşabileceği ihtimalinin de farkındayım ama, tecrübenizden ötürü size danışmak istedim. En kötü ne olur?

  Şimdiden teşekkür ederim

 21. Çağdaş yılmaz

  Aykut Bey,
  Smarnoo s1 incelemesini yapma fırsatıniz oldu mu acaba ? Eger olduysa 119 gps mi smarnoo s1 mı öneririniz? Teşekkürler.

 22. Mrb Aykut Bey yurt dışından kaç dolara kadar alış veriş yapabiliriz?

 23. merhabalar a118c ile a119 cama takılma aparatları aynımıdır?
  yani a119 (GPS siz) cam aparatı yerine A118c takılır mı?
  saygılar

 24. Merhaba
  AT500 veya AT550 Novatek 96650 kamera nasıl?

  • Cihazi bilmiyorum. Novatek 96650 fena bir chipset degildir. Onemli olan cihazin fiyati. Belki ayni fiyatlara daha iyi bir cihaz alinabilir. Butcenizi belirtirseniz ona gore tavsiyede bulunanilirim.

 25. Merhaba.Rexing S300 modeli ile ilgili gorusunuzu alabilir miyim?

 26. merhaba araç kamerası almak istiyorum. Blacksys Eagle CF100 ve Xiaomi Yi hakkındaki görüşlerinizi söylermisiniz. Teşekkürler.

 27. Merhaba.
  Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler.
  Iyi çalışmalar.

 28. Conkim mini 0906 mi, Chupad D520 mi yoksa Smarnoo S1 mi? zugzac, anytek vs markali 360 das camler var. Bunlardan hangisini onerirsiniz? Tekrar tesekkurler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir