Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

PTT yurt dışı kargo sorgulama

Yurt dışından aldığınız kamera kayıtlı posta ile olarak gönderiliyorsa size ilk xx1111111 şeklinde takip numarası verilir. Takip numarasını PTT’nin kendi sitesinden, bu adresten sorgulayabilirsiniz. Bu takip numarasının sistemde gözükmesi 3-4 gün hatta 1 hafta sürebilir. 1 haftadan uzun sürmesi de normal değildir. 1 hafta geçmiş ve görünmüyor ise satıcıyla iletişim kurun.  Örnek olması açısından aşağıda kendi siparişimin detaylarını paylaşıyorum. İlk olarak ikinci kutucuğun için dolmaya başlıyor.

Kargonun Türkiye’ye girmesi ortalama 2 hafta sürüyor. Kargo Türkiye’ye girdikten sonra şüpheli görünürse gümrük tarafından incelemeye alınıyor. Eğer yasal olarak sorun çıkmazsa sizin bir şey yapmanız gerekmiyor. 3. kutucukta ürün torbaya eklendi yazısı göründükten sonra kargonuzu sık sık takip etmeniz gerekiyor. Torbaya eklendiği hafta eğer resmi tatil yoksa kargonuz elinize ulaşacaktır.

ptt kargo takip yurt dışı

 

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir