Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

SD kart nedir?

Sitemizden SD kart harici depolama alanıdır. Telefonlar, tabletler, kameralar, oyun konsolları, mp3 çalarların bir çoğu SD kart yada daha ufak boyutlarda olan microSD kartı kullanırlar. Türkçe olarak hafıza kartı olarak adlandırılırlar.  SD kart ve microSD kart arasındaki farkı aşağıdaki fotoğraflardan anlayabilirsiniz.

microsd
MicroSD

 

SD kart
SD kart

MicroSD  kartı SD karta dönüştürmek için çeviriciler vardır. Aşağıdaki parça kullanılarak SD kart olarak kullanılabilir. Ancak SD kartı microSD kart yapma şansınız maalesef yok.

adaptor

15x1x11 boyutları sayesinde microSD kartlar daha popülerdir. Düşük enerji tüketimi ve yüksek performansları sayesinde günümüz cihazlarının çoğunda standart bellek arttırma donanımıdır.

512mb, 1gb, 2gb, 4gb, 8gb, 16gb, 32gb, 64gb, 128gb olanları bulunur. Ancak siz hafıza kartı seçerken aygıtın desteklediği maksimum hafıza boyutuna dikkat etmelisiniz. 32gb max kart takılabilen bir aygıta 64gb’lık hafıza kartı takarsanız aygıt kartı tanımaz.

Hafıza kartlarının üstünde daire içerisinde yazan 2-4-6-10 gibi rakamlar kartın hızını belirler. Şuanda alabileceğiniz en performanslı kart class 10 olarak adlandırılan daire içerisinde 10 yazan kartlardır. Class 10 kartlar 10 MB/s aktarma hızına sahiptir.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir