Slider

Sizden gelen sorular

[ads1] Bir çok kişiden “Hangi kamerayı almalıyım?” diye mail alıyoruz. Soruların hemen hemen hepsi birbirine yakın. Bu yüzden sizden gelen sorulardan başkalarınında faydalanabilmesi için mailleri paylaşıyoruz.

Mehmet M.

GT680w  arac içi kamera  gps, hareket sensörlü, gece görüsuü ön ve arka kamera hd olmali hangi kamera olmali cevabinizi bekliyorum

Bu sorunun cevabı;

Hareket sensörü tüm kameralarda neredeyse var. Hareket sensörü çok yararlı bir özellik değil, şahsen ben hiçbir kamerada kullanmıyorum. Görüntüler arası çok fazla kayıp oluşuyor. G sensörlü kamera almanız daha yararlıdır. Araç darbe aldığında yada duruyorken sallandığında kayıt alır. Gece görüşü özelliği olan kamera olarak değil, çekim kalitesi yüksek kamera bakarsanız gece düşük ışıkta da kaliteli çekim alabilirsiniz. GT680w kalite olarak güzel olsa da benim ısınamadığım bir kamera. Aynı chipseti kullanan ve daha ucuz olan g1w modeli bana daha cazip geliyor. Ön ve arka kameralı olan kameraların çekim kalitesi genellikle düşük oluyor. Arka cam ve ön cam için ayrı ayrı kamera kullanmak daha sağlıklı olacaktır. GPS özellikli olup benim hoşuma giden şuan mini 0803  bulunuyor ama fiyat olarak g1w modelinden pahalı kalıyor. GPS sizin için çok önemli değilse G1W modelini öneriyorum. Çekim testlerini incelemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
http://www.arac-kamera.com/g1w-arac-kamerasi-cekim-testleri/489

Osman A.

selamlar aykut bey,

öncelikle hizmetleriniz ve çalışmalarınız için çok teşekkür ederim
tek sorum olucak size
gt680w almayı düşünüyordum sizin sitenizden yeni çıkan b40 i keşvettim fiyatı daha düşük ve lensi daha geniş. Siz testlerini yaptınız + – yönleriyle bi anlatır mısınız sizce hangisini almalıyım öğrenci olduğum 1 kez alma şansım var 🙂
Sorunun cevabı;

Osman Bey değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

İki kameranın kullandığı chipset aynı. Çekim kalitesi olarak aralarında fark yok gibi. Ancak şöyle bir fikrim var. Vantuzlu tutacaklar ses sistemi kuvvetli olan araçlarda görüntüde bozukluk yaratıyor. Eğer ses sisteminiz varsa seçeceğiniz model B40 olmalı.
Kalite olarak gt680w daha iyi duruyor ama b40’ın çok iyi gizlenebilir olması büyük avantaj. Arasındaki fiyat farkı da düşünülürse b40 almak daha mantıklı olacaktır. Eğer beğenmezseniz de merak etmeyin araç kamerası piyasası çok iyidir. Aldığınız fiyata rahatlıkla satabilirsiniz.

Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com’u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir