SQ11 Mini Aksiyon Kamerası Detaylı İncelemesi

Editörün değerlendirmesi

İLK BAKIŞ

SQ serisinin kameraların devamı olan modeli SQ11 inceliyoruz. Daha önce incelemesini yaptığımız SQ8 ve SQ9 modellerinin incelemelerin üzerilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. İlk bakışta tamamen serinin ilk çıkan SQ8 modeliyle aynı, bir önceki model olan SQ9’dan çok farklı. SQ11 modeli aslında geliştirilmiş bir SQ8, boyut olarak tamamen aynı. Ufak çaplı yenilikler yapılmış. Bunlardan en büyük ve ilk göze çarpanı dış kaplaması. SQ8 ve SQ9 da tamamen metal olan dış kaplama, SQ11 yerini derimsi bir kaplamaya bırakmış. Böylece şarjda olan aşırı ısınmalar azaltılmış ve bu aşırı ısınmalara bağlı donma problemi gözükmemekte. Üzerinde bulunan çizgiler tamamen yapıştırma ve kolayca sökülebillecek durumda. SQ8’de dört adet bulunan  gece görüşü için kızıl ötesi ışıklar, SQ11’de çoğaltılmış ve altı adet kızıl ötesi ışık konulmuş. Bunun dışında kullanılan tuşlarda metalden yerini plastiğe bırakmış.

FOTOĞRAFLARI

SQ11-1
sq11-bu
SQ11-2
SQ11-3
SQ11-4
sq11-kutu-içeriği

KULLANIMI

Mavi ışık 720P :

İlk seçenek olarak sunulmakta. Bu seçenekte 720p çekim yapabilmekte. Çekime başlamak için yuvarlak tuşa basılı tuttuğumuz zaman ışık arka arkaya yandıktan sonra sönmektedir. Bu çekimin başladığını gösteriyor. Tekrar yuvarlak tuşa bastığımızda ışık sürekli yanmakta. Böylece çekimi sonlandırmış olduğumuz anlaşılıyor.

MAVİ MOR IŞIK 1080P :İkinci sırada bulunan bu seçenek , 1080p çekim yaptığımızı göstermekte. Aynı şekilde yuvarlak tuşa basılı tuttuğumuz zaman ışık arka arkaya yanıp sönmekte. Böylece çekim başlar. Tekrar bastığımızda ise ışık yeniden yanmaya başlamakta. Böylece çekim biter.

KIRMIZI IŞIK FOTOĞRAF MODU : Bu seçenekte sadece fotoğraf çekebilmektedir. Yuvarlak tuşa basılı tuttuğumuz zaman ise bu modda kamera kolayca kapanmaktadır. Diğer seçeneklerde bazen kameranın kapanmayıp, çekim yapmaya devam edebiliyor. Arkasında ışıkta yanmadığı için kapalı mı açık mı anlaşılmıyor ne yazık ki.

GECE GÖRÜŞ MODU

Kızıl ötesi ışıkları çalıştırmak için açıp kapama tuşuna kamera modundayken basılı tutmak yeterlidir. Yalnız çıplak gözle görülmesi oldukça zor olduğu için telefonunuzun kamerası ile bakarak yanan ışıkları rahatlıkla görebilirsiniz.

ZAMAN AYARLAMA UYGULAMALI GÖSTERİM

ÖNCEKİ SERİLERE GÖRE ARTI YÖNLERİ
 • Dış kısmın kaplaması değişerek ısınma problemini azaltılmış,
 • Boyutuna göre oldukça iyi ses kalitesi sunmakta,
 • Artırılmış kızıl ötesi led sayısı,
 • Kare yapısı ile SQ9’a göre daha kullanışlı olması.
ÖNCEKİ SERİLERE GÖRE EKSİ YÖNLERİ
 • Çekim kalitesi olarak pek bir değişiklik yok,
 • SQ8’den bu yana halen 64 GB SD kartı desteklememekte.

KUTU İÇERİĞİ

ÇEKİM TESTLERİ

1080p gündüz

720p gündüz

1080p gece – gece görüşü kapalı

1080p gece – gece görüşü açık

720p gece – gece görüşü kapalı

720p gece – gece görüşü açık

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Kargoların ortalama ulaşma süresi 15 gündür.

Daha önce Aliexpress’den alışveriş yapmadıysanız Aliexpress alışveriş rehberi konuma bakmanızı öneririm.
http://www.arac-kamera.com/aliexpress-alisveris-rehberi-nasil-alinir/12069

Renk seçimini Aliexpress’den seçmeniz gerekiyor. Renkler arasında fiyat farkı yoktur. 

SQ11 Siyah – 13.14 dolar – Ücretsiz takip kodlu kargo
SQ11 Mavi- 13.14 dolar – Ücretsiz takip kodlu kargo
SQ11 Kırmızı – 13.14 dolar – Ücretsiz takip kodlu kargo
https://tr.aliexpress.com/item/SQ11-Mini-Camera-HD-Camcorder-HD-Night-Vision-Mini-Camera-1080P-Aerial-Sports-Mini-DV-Voice/32807747184.html

SQ11 Siyah – 9.99 dolar + 1.88 dolar takip kodlu kargo ücreti
https://tr.gearbest.com/car-dvr/pp_626563.html

SQ11 Kırmızı – 10.39 dolar + 1.88 dolar takip kodlu kargo ücreti
http://m.gearbest.com/car-dvr/pp_626564.html

SQ11 Mavi- 11.99 dolar + 1.88 dolar takip kodlu kargo ücreti ( STOK YOK )
http://m.gearbest.com/car-dvr/pp_626565.html

Renk seçimini Zapals’dan seçmeniz gerekiyor. Renkler arasında fiyat farkı yoktur. 

SQ11 Siyah – 14.99 dolar – Ücretsiz takip kodlu kargo
SQ11 Mavi- 14.99 dolar – Ücretsiz takip kodlu kargo
SQ11 Kırmızı – 14.99 dolar – Ücretsiz takip kodlu kargo
https://www.zapals.com/sq11-1080p-mini-hidden-camera-car-dvr-night-vision-with-a-stand.html

İndirim Kuponları Sayfası

Hakkında Mert Akyıl

Arac-Kamera.com için içerik sağlayan inceleme yazan yönetici. 2006 model Mini Cooper S R53 kullanıcısı. Aracında Viofo A119 modelini kullanıyor. 4 yıldır arac-kamera.com'un hizmet vermesini sağlıyor.

15 yorumlar

 1. Merhabalar, öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler. Size bir kaç sorum olacak. Benim arka park kamerası için kullandığım monitörün boşta olan kanalına bu cihazı bağlayabilir miyim? Bağladığımda nasıl bir kullanımı olur? Birde araçta şarj başlar başlamaz kayıt otomatik başlıyor mu şarj bitince kapanıyor mu? Araca her iniş binişte takip etmek istemem. Yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Merhaba. Kamera da car mode varmı. Bu kamerayı aracımda arka cam kamerası olarak kullanabilirmiyim. Yani çakmaklık girişinden besleyip kontak açılınca çalışıp kapanınca kendini kapatıp döngüsel kayıt yapıyor mu acaba.

 3. 1 saatlik 1080p kayit yaklaşık kaç mb acaba

 4. Merhaba, araç kontağını açtığımızda otomatik kayıt yapaibliyormu acaba? Kayıt yapması için sadece elle mi aktifleştirmek gerekiyor?
  Teşekkürler.

 5. Cekimler 5 dakkika suruyor uzatma imkani varmi

 6. Ben s8’den bu yana tüm serinin 1080p çekimlerini inceledim hiç birinin kalitesini hiç beğenmedim. Bu boyutta daha kaliteli çekim için öneriniz ne olur

 7. Teşekkürler, bekliyor olacağız. Peki genel olarak sq12 tüm serilerden daha iyi ve kalitesi ciddi farklı diyebilir miyiz, bir de sq’lar dışında bu boyulatlarda daha kaliteli marka/ modeller yok mudur acaba 🙂

  • SQ markası biraz daha bilindiği için bu seriyi inceliyoruz. Diğer ufak modeller çok dandikler. Bir kere piyasaya çıkıp, satılmaya başlanıyor ve daha sonra direk piyasadan siliniyor.

 8. O halde Sq12 incelemesini bekliyoruz umarım yarın gelir 🙂 iyiyse haftasonu alalim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir