SQ8 Mini Aksiyon Kamerası Detaylı İncelemesi

SQ8′ E İLK BAKIŞ

SQ8 1

Y2000’e göre oldukça detaylı bir kutu içeriği var. Usb kablosu ile birlikte yapışık Tv giriş kablosu gelmekte. Böylece rahatlıkla televizyona bağlanabiliyoruz. Aynı zamanda kutunun içinden kamerayı sabitlemek için araçlar bulunmakta. Bunun sayesinde gözlük tarzı yerlere rahatlıkla sabitlenebilmekte.

SQ8 2

Gece çekimleri için ön tarafında merceğin etrafında dört adet kızıl ötesi ışık bulunmakta.

SQ8 3SQ8 4

Dış kısmının metal olması sayesinde yaklaşık ağırlığı 0.25 kg. Bu şekilde Y2000’den oldukça ağır. Dış kısmının metal olması hoş görünüm sağlasa da olumsuz yanları da bulunmakta. Bunlardan biri ise kamera şarj sırasında içi ile birlikte dış kısmı da oldukça ısınmakta.

ARTI YÖNLERİ

 • Oldukça şık dış tasarım,
 • Ağır olması sayesinde rahat kullanım,
 • Başarılı gece çekimleri,
 • 2 farklı çekim kalitesine sahip olması,
 • Televizyona bağlanabilme özelliği,
 • Hareket sensörü nün bulunması,
 • 200mAh pil kapasitesi.

EKSİ YÖNLERİ

 • Dış tasarımının metal olmasından dolayı çok ısınması,
 • Çekim sırasında ışığın sönmesinden dolayı kameranın kapalı mı açık mı olmasının anlaşılmaması,
 • Belirsiz kızıl ötesi ışıkları.

 KAMERANIN KULLANIMI

SQ8 5

Üzerinde bulunan yuvarlak tuş ile kamerayı açıp kapamak ve çekimi başlatıp durdurmak için kullanılmakta. Yanında bulunan mod tuşu ile üç farklı seçenek sunulmakta.

Mavi ışık 720P :

İlk seçenek olarak sunulmakta. Bu seçenekte 720p çekim yapabilmekte. Çekime başlamak için yuvarlak tuşa basılı tuttuğumuz zaman ışık arka arkaya yandıktan sonra sönmektedir. Bu çekimin başladığını gösteriyor. Tekrar yuvarlak tuşa bastığımızda ışık sürekli yanmakta. Böylece çekimi sonlandırmış olduğumuz anlaşılıyor.

MAVİ MOR IŞIK 1080P :İkinci sırada bulunan bu seçenek , 1080p çekim yaptığımızı göstermekte. Aynı şekilde yuvarlak tuşa basılı tuttuğumuz zaman ışık arka arkaya yanıp sönmekte. Böylece çekim başlar. Tekrar bastığımızda ise ışık yeniden yanmaya başlamakta. Böylece çekim biter.

KIRMIZI IŞIK FOTOĞRAF MODU : Bu seçenekte sadece fotoğraf çekebilmektedir. Yuvarlak tuşa basılı tuttuğumuz zaman ise bu modda kamera kolayca kapanmaktadır. Diğer seçeneklerde bazen kameranın kapanmayıp, çekim yapmaya devam edebiliyor. Arkasında ışıkta yanmadığı için kapalı mı açık mı anlaşılmıyor ne yazık ki.

SQ8 6

Yan tarafında ise SD kart girişi ve bilgisayara bağlanmak için USB girişi bulunmakta.

ZAMAN AYARLAMA UYGULAMALI GÖSTERİM

ZAMAN AYARLAMA 1

ZAMAN 2

ZAMAN 4

ZAMAN 5

ÇEKİM SÜRELERİ

TEST EDİLEN ÇÖZÜNÜRLÜK DAYANMA SÜRESİ KAPLADIĞI ALAN TOPLAMI
1080P 1 saat 5 GB
720P 1 saat 5 dakika 6.81 GB

ÇEKİM TESTLERİ

gündüz çekim foto

gece çekim foto

720p Gündüz çekimi

720p Gece çekimi

1080p Gündüz çekim testi

1080p Gece çekim testi

İNCELEME VİDEOSU

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

SQ8 mini aksiyon kamerası – 12.03 dolar – ücretsiz kargo  
https://m.gearbest.com/car-dvr/pp_340511.html
Samsung 32 GB SD Kart – 8.19 dolar -ücretsiz kargo 
http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_28060.html

 

11 thoughts on “SQ8 Mini Aksiyon Kamerası Detaylı İncelemesi”

 1. hareketı algılaması nasıl . ayrıca bılgısayarda kurulumu nasıl wındows 10 calısırmı

  1. Aşağı yukarı 15-20 dk arası şarj süresi vardır. Aşırı ısınma olmasının sebebi dış kısmının metal olmasından kaynaklı bu sebepten dolayı şarjda olduğu zaman ısınmaya başlamakta.

 2. Mert bey merhaba, kameranın kızılötesi ışığını bir türlü yakmayı beceremedim, ayrıca hareket sensörünü nasıl kullanacağız aceba

  1. Merhabalar Açma kapama tuşuna uzun süre basılı tutmanız gerekmekte kızıl ötesi ışığın açılması için. Işık devreye girdiği zaman ancak zifiri karanlık yerlerde kendini belli eder normal aydınlık ortamda görmek oldukça zordur. Mavi ışık yanarken mode tuduna 3 saniye basili tutun. Mavi ve kırmızı ışık flash seklinde yanacak ve hareket sensörü devreye giricektir.

 3. Resetleme olayını nasıl yapıcaz resetleme yaptım üç defa ışık yanıp sönüp kapanıyor ve tekrar açılmıyor acil yardım edebilirmsiiniz size zahmet

  1. Merhabalar cihazda kullandığınız sd kart maksimum 32 gb olmak zorunda 32 gb den yukarsını desteklemiyor. Ayrıca bazı 32 gb kartlarda da buna benzer sıkıntılar yaratabiliyor elinizde başka bir sd kart varsa onla denemenizde fayda var. Ayrıca şarjı olmadığı zamanda aynısını yapar 3 kere yanıp söner ve kapanır. Resetleme usb yuvasının üstündeki yuvarlak alan bulunmakta üzerinde R harfi ile belirtilir ordan ince bir cisim yardımı ile yapılmakta bunun dışında bir şey gerektirmiyor.

  2. kayıt süresi 5 dakika ile sınırlı.bunu değiştiremedim.yardımcı olabilirmisiniz.
   gece çekim moduna almak için açma kapama düğmesine uzun basıncacihaz direk kapanıyor.süresi varmı acaba bunun

   1. Merhabalar videoların süresini değiştiremezsiniz SQ8 de bu ayar bulunmamakta. Kamera modunda iken tuşa 1-2 sn basılı tutarak gece modunu açabilirsiniz. Fotoğraf modunda basılı tutarsanız ancak cihaz kapanır Gece modu çalışmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir