Arrow
Arrow
Slider
Viofo A119 GPS incelemesi

Viofo A119 / A119s – Açılışta Viofo Yazısının Takılması

Viofo A119 ve A119s modelinde kamera açılışta Viofo ekranında takılırsa sorun yazılımdan kaynaklıdır. V2.05’den daha eski yazılımlı cihazlarda bu sorun yaşanıyor. Sorunun çözümü yazılımı güncellemek. Güncelleme yapmak oldukça basit. Aşağıya A119 ve A119s için olan güncelleme linklerini ekledim.

Viofo A119 / A119 GPS
http://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000019600-viofo-a119-car-dash-camera-firmware

Viofo A119s / A119s GPS
http://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000047224-viofo-a119s-car-dash-camera-firmware

Yukarıdan cihazınıza uygun yazılımı indirim. Kartınızı bilgisayara takıp içini boşaltın. Boş kartın içine indirdiğiniz yazılımı yükleyin. Kartı kameraya takıp enerji verin. Kameranın kırmızı hızlı hızlı yanıp sönecek ve daha sonra otomatik olarak açılacaktır. Güncelleme dosyası otomatik olarak silinecektir. Kartın içindeki dosyayı elle silmenize gerek yoktur.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye arac-kamera.com'u oluşturdum ve 3 yıldır arac-kamera.com aktif olarak hizmet veriyor. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracımda Viofo A119 GPS modelini kullanıyorum.

6 yorumlar

  1. Muammer Birgül

    Kamera açılınca viefo yazısı takılı kalıyor. Reg kırmızı ışık devamlı yanıyor. Kameranın sadece on of tuşu çalışıyor. Menü ye girmiyor. Sd kart 128 gb. Yazılımı yükleyemedim. Sayın Aykut Ezer yardımınızı bekliyorum. Saygılar.

  2. Merhaba aykut bey..Benim viafo cihazim önce uyarı verdi icindeki hafiza kartini bicimlendir diye fakat bicimlendirme yapmama ragmen karti tekrar okumadi, hatta karti telefonuma taktim ama orada da karti okutamadim .ardindan kart da sorun var diye, telefonuma ait olan çalisan karti taktim cihaza kayit etmeye basladi ama kamerayi yukari asagi oynattigim an ekran dondu, bir kac defa resetleme yapmama ragmen viofo yazan ekrandan fazlasi acimadi- sadece 2 kez ekran geldi ama onda da cizgili cizgiliydi ekran..bu aksam guncellemeyi deniycem ve basarili olursam,cihazin birdenbire böyle yapmasi normalmi yada baska bi sorun olabilirmi bilginiz varmidir aykut bey.yaklasik olarak cihazi 7 aya yakindir da kullaniyordum

    • Lensi aşağı yukarı oynattığınızda ekran gidiyorsa görüntü sensörünün flex kablosu yerinden oynuyordur. Telefon veya saat tamircisine açtırarak flex kabloyu yerine oturtturabilirsiniz.

  3. Aykut ben guncellemeyi denedim malesef olmadi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir