Xiaomi Yi car DVR Wifi özelliği nasıl kullanılır?

Xiaomi Yi Car DVR WIFI

Uygulamanın Türkçe ve İngilizce dil desteği mevcut değil.  Menüleri çok zor değil. Türkçe açıklamalarını görseller üzerinden yapacağım.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Xiaomi yi araç kamerası detaylı incelemesi için buraya tıklayın.[/box]

Ios için Xiaomi yi car DVR uygulaması
https://itunes.apple.com/cn/app/xiao-yi-zhi-neng-xing-che/id1068133495
Android için Xiaomi yi car DVR uygulaması (11 MB)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaoyi.car.camera

ANDROİD İÇİN DETAYLI ANLATIM

Uygulamanın kurulumu yaklaşık 20 saniye kadar sürmektedir. Uygulamanın yeni versiyonu ile İngilizce dil desteği eklenmiştir. Ayrıca uygulamaya firmware kontrol kısmı gelmiştir. 15 nisan 2016 tarihinde yeni firmware yayınlanmıştır.
Güncellemek için;
Kameraya bağlanmadan önce uygulamayı kurup açtıktan sonra firmware kontrolü ekranı çıkıyor. Kendi internet veya modeminiz ile güncel firmware’i indikten sonra ekrana  wifi ile xiaomi yi araç kamerasına bağlanmanız gerektiğini bildiren uyarı çıkıyor. Otomatik olarak güncelleme gerçekleşiyor. Uygulamada İngilizce dil desteği mevcut.

UYGULAMANIN KURULUMU

Anlatım APK ile eski tip kurulum için hazırlanmıştır. Artık google play store’dan kolaylıkla indirip kurabilirsiniz.

xiaomi-yi-android-apk
İndirdiğimiz dosyayı açıyoruz.
xiaomi-yi-android-apk2
Uygulamanın istediği izinleri gösteriyor. Kura basıyoruz.
xiaomi-yi-android-apk3
Uygulama yükleniyor…

Uygulamayı kurduktan sonra uygulamayı açıyoruz.

TELEFONU BAĞLAMAK

xiaomi-yi-1
Uygulamayı açtıktan sonra en altta ortada olan kırmızı daireye basıyoruz.
xiaomi-yi-2
Telefon cihazımıza bağlanıyor. 3-5 saniye sonra kameranın görüntüsü telefona yansımaya başlıyor.
xiaomi-yi-3
Cihazımızın görüntüsü telefona geldi. Görüntünün sağ üstünde dişli şeklinde olan butona tıklayarak ayarlara giriyoruz.

KAMERA AYARLARI

cihaz-ayarlari
Ayarları Türkçe olarak yanlarına ekledim.
cihaz-ayarlari-2
Ayarların devamı.

WIFI AYARLARI

wifi-ayarlari
Wifi ayarları menüsü.

GALERİ

Fotoğraf ve videolara ulaşmak için en alttaki menüde soldan ikinci ikona tıklayıp galeriye giriyoruz.
Fotoğraf ve videolara ulaşmak için en alttaki menüde soldan ikinci ikona tıklayıp galeriye giriyoruz.

7 thoughts on “Xiaomi Yi car DVR Wifi özelliği nasıl kullanılır?”

 1. TEŞEKKÜR EDERİM. 15.02.2016 TARHİNDE VERDİĞİM SİPARİŞİMİ 08.03.2015 TARİHİNDE TESLİM ALDIM. ÜRÜN GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL VE KALİTELİ ÇEKİM YAPIYOR. UMARIM EN AZINDAN İNGİLİZCE DİL EKLEMESİ YAPILIR. TARİH SAAT AYARINI DEĞİŞTİREMİYORDUM SONRA KURDUĞUM PROGRAMLA GUNCELLEME GİBİ BİŞEY UYARISI VERDİ TABİ ÇİNCE OLDUĞU İÇİN NE SORDUYSA SAĞDAKİ BUTONA YANİ EVETE BASTIM, KAMERA GÜNCELLENDİ VE TARİH SAAT GELDİ. TARİHJ SAAT DEĞİŞİKLİĞİ GELMEDEN ÖNCE DE WİFİ DEN TELEFONA BAGLAYINCA TELEFONUN TARİH VE SAATİNİ ALDI CİHAZ. CİHAZ AÇIKKEN HEP KAYIT YAPIYOR SANIRIM. KIRMIZI BUTONA BASTIĞIMIZDA 10 SANİYE BİŞEY SAYIYOR ONU ANLAMADIM.

  1. Dil güncellemeleri yapılacağı belirtirdi. En kısa zamanda güncelleme olacağını düşünüyorum. Tarih saat ayarlarını otomatik olarak gerçekleştirdi. Ben de telefonun saatini kullandığını düşünmüştüm. Uygulamasında saat ayarını açıp kapatma var, elle saat ayarlama şuan sanırım yok. Cihazın tarih saatinin yanında kırmızı nokta yanıp söndüğü zaman kayıt yapıyor. Kırmızı butonu hala çözebilmiş değilim, öğrendiğim zaman size dönüş sağlayacağım.

 2. iyi günler tavsiyeniz üzerine Xiaomi yi araç kamerası aldım. ancak çakmaklık girişi 2 adet ve çıkış güçleri belirtilmemiş. bağlantıyı hangisine yapacağız. bilgi verirseniz sevinirim. kolay gelsin…

 3. Ürün bugün elime geçti wireless ile android telefonuma bağladım ancak güncellemeden sonra telefonum görmemeye başladı. Wireless ile bağlanamıyorum.

  1. Merhaba,
   Öncelikle geç cevabım için kusura bakmayın.Sıkıntınız hala devam ediyorsa aşağıdaki linkteki dosyayı indirim SD kartın içine atıp, kartı cihaza takın. Cihazı şarja takın. Sağ alt kısmındaki sarı ışık sürekli olarak yanıp sönmeye başladıysa cihazı düzeltmek için yazılım yükleniyordur. Eğer ışık yanıp sönmüyorsa cihazın sağ yanında bulunan reset tuşuna ince bir çubukla sarı ışık yanana kadar basılı tutmaya devam edin. Daha sonra sarı ışık yanıp sönmeye başlayacak ve 2-3 dakika sonra cihaz açılacaktır.
   https://awsusor0-cdn.fds-ssl.api.xiaomi.com/yifirmware/carcam/1462775253592_fw.bin.gzip?GalaxyAccessKeyId=5641741638944&Expires=1778308077044&Signature=8uP+VE1ZdKuA+G2vLAgMAeIwUSw=&response-content-disposition=attachment;filename=FWCARC10.bin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir