Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

Yeni BMW 5 Serisi 2016

Bu gün sizlere premium sınıfın göz bebeği olan yeni 5 serisini tanıtıyoruz.

bmw 5 serisi

Önden bakıldığı zaman bir önceki modeli F10’dan daha geniş ve kaslı bir duruşa sahip. Daha çok 5 serisi değil 7 serisi gibi tok bir görüntüsü var. Yeni 5 serisi yenilenmeyle birlikte artık performanstan çok kullanıcılarına tasarruf sağlayacak. Yeni 5 serisinde 1.5 litrelik motor seçenekleri de eklenecek. BMW için tamamen yeni bir motor olacak ve 231 beygir güç üretecek.

Bu motor seçeneği performanstan kayıp ödün verse de günümüz şartlarında ÖTV’den avantajlı olacağından satışlarının artacağı tahmin ediliyor. Yeni BMW 5 serisinin üretimi mevcut Dingolfing Fabrikası’nın yanında Graz’daki magna steyr tesislerinde gerçekleşecek. Mevcutta BMW için Mini Countryman ve Paceman modellerinin de üretildiği Avusturya’daki tesiste yeni 5 serisi için yıllık 50.000 ile 70.000 adet arası üretim adedinden bahsediliyor.

Çelik, alüminyum ve karbon fiber takviyeli plastik kullanılarak, ağırlığı selefine oranla 100 kg civarında azaltılacak olan yeni nesil BMW 5 serisi bu sayede daha çevik sürüş kabiliyetine sahip olacak.

bmw 5 ser,s, ,l,

Yeni 5 serisi ile birlikte ses ve el hareketi ile teybe müdahale özelliği gelecek. Yeni 7 serisinde olduğu gibi. Yeni 5 serisinin 2017’nin ilk aylarında Türkiye’de bayilerde yerini alması bekleniyor. Çıkış tarihi ile Yeni Mercedes serisinin çıkış tarihine olan yakınlığı da dikkatlerden kaçmadı. Yeni 5 serisinden gelecek olan güncel haberler ile yine ilerleyen günlerde karşınızda olacağız.

Hakkında Mert Akyıl

Arac-Kamera.com için otomobillere profesyonel bakış açısı getiren yönetici. CIÜ 1.sınıf Hukuk öğrencisi. 2006 model Mini Cooper S R53 kullanıcısı. Aracında SJcam SJ6 Legend modelini kullanıyor. 3 yıldır arac-kamera.com’un hizmet vermesini sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir