Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

YENİ HONDA CİVİC SEDAN

Türkiye’de önemli bir kitlesi olan ve otomobil markalar arasında önde gelen Japon devi Honda’nın en çok tercih edilen Civic modelinin kamuflajlı fotoğraflarının arkasından beklenmedik şekilde internete kamuflaşsız fotoğrafları da sızdı.

araç kamera 2

araç kamera

araç kamera 4 2ss

Yandan bakıldığında FB7 kasa kodlu güncel versiyonuna göre daha geniş bir yapısı var. Araba Civic’ten çok accord modelini anımsatıyor. Spor ve aile aracı olan Civic, yeni modeliyle spor kimliğinden çıkarak daha oturaklı ve klasik bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

araç kamera 3s

Arkadan bakıldığında ise gözlerimize direk fb7’nin stoplarının sadece büyütülmüş ve uzatılmış olduğu çarpıyor. Onun dışında arka hatlarında aracın yeni bir Civic olduğunu belli eden başka hiç bir unsur yok tamamen yeni bir tasarım yeni bir çizgi oluşmuş.

Honda-Civic-X-4

İçine bakıldığında ise Honda’nın alışık olduğumuz konsol üstü dijital hız göstergesinden vazgeçip eski yeri olan direksiyonun arkasına aldığını görüyoruz. fD6’da ve fb7’de fazla özen gösterilmeyen iç tasarıma bu sefer çok ağırlık verilmiş. İç tarafı C segmenti değil, sanki D segmenti bir araç gibi olmuş.

Honda-Civic-X-5

Yeni Civic’le birlikte yeni 1.5 litrelik 4 silindirli turbo motorun da satışa sunulacağı açıklandı. 6 ileri manuel veya CVT şanzımanla satışa sunulacak olan yeni Civic’te, ek olarak Cng ve hybrid versiyonlarında satışa sunulacağı söyleniyor.

 

Hakkında Mert Akyıl

Arac-Kamera.com için otomobillere profesyonel bakış açısı getiren yönetici. CIÜ 1.sınıf Hukuk öğrencisi. 2006 model Mini Cooper S R53 kullanıcısı. Aracında SJcam SJ6 Legend modelini kullanıyor. 3 yıldır arac-kamera.com’un hizmet vermesini sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir