Arrow
Arrow
Slider
İndirim kuponları

Yeni Opel Corsa E inceleme – Kaza Testi

B seğmentinin iddaalı isimlerinden corsa E’yi tanıtacağız.

CORSA E 2015

Önden ilk bakışta Opel Adam’ı akıllara getiriyor. Ön tarafta yapılan yenilikle, geniş ön panjur Opel Corsa’ya sportif bir hava katmış.

corsa e

Arka tarafına baktığımızda ise çok köklü değişiklikler olmadığını görüyoruz. Stoplar yenilenmiş ve opel logosunun altında bulunan bagaj açma yeri gizlenmiş. Böylece arka tarafta bir bütünlük sağlanmış.

corsa e kokpit

Herkesin merakla beklediği  iç tasarımı ise corsa d’den çok  farklı opelin yeni modellerinde görmeye alıştığımız 3 kollu direksiyon tasarımı yeni corsa E’de de karşımıza çıkıyor.  Orta konsola baktığımızda ise opel’de yeni ekran modasına uyarak eski nesillerindeki tuş çokluğuna son vermiş  ve bir çok yeni nesilde gördüğümüz parlak siyah iç kaplamalar yeni corsa’da da karşımıza çıkıyor.

KADRAN CORSA E

Gösterge paneline bakıldığında ise eski nesildeki basit havası gitmiş kullanışlı bir yol bilgisayarı ile birlikte sade ama şık bir görünüme kavuşmuş benzin ve motor ısı göstergeleri de elektronik görünüme kavuşmuş.

motor

3 silindirli direkt enjeksiyonlu 1.0 turbo şarjlı 90 ve 115 hp güç üreten bir benzinli motor görev yapacak. Mevcut 1.4 ve 1.2 benzinli ünitelerin kullanımına devam edilecek ,dizel motor olarak 1.3 cdti kullanılmaya devam edecek. Üretime başlandıktan sonra 1.4T ünitenin 120,140 ve 150 hp’lik versiyonları da kullanılacağı söylentiler arasında ve yeni çıkan 1.6 cdti 136 hp lik ünitenin de kullanılması da yine gelen söylentiler arasında.

Yeni corsa E’nin kaza testi ile incelememizi tamamlıyoruz.

 

Hakkında Mert Akyıl

Arac-Kamera.com için otomobillere profesyonel bakış açısı getiren yönetici. CIÜ 1.sınıf Hukuk öğrencisi. 2006 model Mini Cooper S R53 kullanıcısı. Aracında SJcam SJ6 Legend modelini kullanıyor. 3 yıldır arac-kamera.com’un hizmet vermesini sağlıyor.

2 yorumlar

  1. Geçen gün bayide inceleme fırsatı buldum. Gerçekten başarılı buldum. Çok kalabalık olmayan aileler için güzel olabilir.

  2. ugur binicioğlu

    sayfada yer gösterge panelinde belirtilen yol bilgisayarı bilgilerini nasıl görebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir